Механізм надання відпусток потребує доопрацювання
Працівники, призвані на військову службу, матимуть право на грошову компенсацію за невикористані дні відпустки. Верховна Рада ухвалила законопроект щодо впорядкування надання та використання відпусток.
За словами спікера парламенту Руслана Стефанчука, закон передбачає два місяці відпустки демобілізованим, у разі повернення до попереднього місця роботи, право на грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки, у разі призову на військову службу.
Дійсно, змінами до статті 25 Закону «Про відпустки» передбачається, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку працівникам, які приступили до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, - тривалістю до 60 календарних днів.
«Також внесені зміни до статті 83 Кодексу законів про працю, яка регулює грошову компенсацію за невикористані щорічні відпустки. Нагадаємо, ч. 1 цієї статті передбачає, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи», - йдеться в роз’ясненні ВР.
Отже, даний закон доповнює статтю 83 частиною другою, яка встановлює наступне:
Аналогічні зміни вносяться до статті 24 закону про відпустки.
Головне юридичне управління Ради вказує, що вбачається незрозумілим механізм подання заяви працівником після його увільнення від роботи.
Також управління звернуло увагу, що у частинах 1 і 2 статті 83 мова йде про виплату грошової компенсації за не використані дні відпусток у разі звільнення працівника, а у частинах четвертій і п’ятій – грошову компенсацію працівникам, які продовжують перебувати у трудових відносинах.
Крім того частина 4 статті 83 КЗпП містить умову, за виконання якої працівник може отримати грошову компенсацію за не використані дні відпусток, а саме:
З метою чіткого визначення умов реалізації запропонованої норми, на думку управління, слід було доповнити нову частину нормою, якою встановити, що така умова, встановлена ч. 4 статті 83 КЗпП, не застосовується до працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.