Військово-облікові дані треба оновити повторно: кого стосується і що загрожує

Ті військовозобов’язані українці, хто уточнив дані до 18 травня, можуть отримати штраф, якщо не оновлять їх повторно

Реєстр Оберіг
Оновити дані можна в ЦНАПі або електронному кабінеті "Резерв+"

Громадянам, які поновлювали свої військово-облікові дані ще до набрання чинності новим законом про мобілізацію, інакше кажучи, до 18 травня, знадобиться їх актуалізувати в ТЦК. Про це в коментарі Telegraf розповів речник Полтавського центру комплектування Роман Істомін.

За словами Романа Істоміна, військовослужбовці ТЦК змушені проводити сповіщення на вулицях, зокрема, й тому, що адреса реєстрації не збігається з дійсним місцем проживання.

"Уточнити дані протягом 60 днів мають призовники, військовозобов'язані та резервісти. Незалежно від того, заброньовані вони чи мають відстрочку. Оновити дані мають також жінки, які вже перебувають на військовому обліку", — зазначив Істомін.

Він нагадав, що оновити дані, до всього іншого, можна в ЦНАПі або електронному кабінеті "Резерв+". За його словами, переважна більшість тих, хто стоїть зараз у чергах у ТЦК, прийшли туди за бронюванням.

"Здебільшого це робітники підприємств, яких керівники направляють для проходження військово-лікарської комісії та поновлення даних", — уточнив він.

Істомін додав що відомості про громадян оновлюють, щоб актуалізувати всю інформацію про військовозобов'язаного громадянина.

"Не секрет, що однією з причин того, що військовослужбовці ТЦК змушені проводити повідомлення на вулицях, є невідповідність адреси реєстрації військовозобов'язаних та їхнього фактичного місця проживання", — сказав представник ТЦК.

Оновлення даних через "Резерв+"

Термін оновлення військово-облікових даних громадянами України віком від 18 до 60 років добігає кінця. Він завершиться 16 липня й подовжувати його влада країни не планує. Тому військовозобов'язаних українців закликали активніше долучитися до процесів.

Станом на 6 липня додатком "Резерв+" для оновлення своїх військово-облікових даних скористались вже 2,3 млн громадян України. З них 1,5 млн вже згенерували собі електронний військово-обліковий документ. Відповідною статистикою поділився речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Раніше у Міноборони України пояснили, що додаток "Резерв+" й ЦНАПи генерують однакові документи, а з 18 червня вони прирівнюються до військового квитка та тимчасового посвідчення. А все тому, що запрацював QR-код. Тому з документом у "Резерв+" можна навіть перетинати кордон.

Найближчим часом у додатку "Резерв+" з'являться нові функції. Вони зменшать ризик людських помилок та забезпечать швидке коригування інформації через взаємодію різних реєстрів. Зокрема, планується впровадити онлайн-рекрутинг, навчання та електронне направлення на ВЛК. 

Як саме зареєструватись у "Резерв+" та оновити дані у додатку можна подивитись за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube