ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла - від чого залежатиме розмір

Субсидія на оренду враховуватиме різницю у вартості житла

ВПО
ВПО отримають субсидію на оренду житла

В Україні розробили новий інструмент підтримки внутрішньо переміщених осіб – субсидію на оренду житла. Її розмір враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному місті країни. Адже ціни у Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняються. Експериментальний проєкт планують реалізувати упродовж двох років. Про це 15 березня повідомили у Міністерстві соціальної політики. 

Вказується, що ціни на житло в Києві на 22% (до 8,4 тисячі гривень за однокімнатну квартиру) вищі за середні по країні, у Миколаєві та Миколаївському регіоні – нижчі на 30-35% (не перевищують 4,5 тисячі гривень), а на Закарпатті – вищі у 2,5 раза порівняно з середніми по країні (досягаючи 17 тисяч гривень за однокімнатну квартиру). Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні і становлять в діапазоні від 2,8 тисячі гривень до 4,4 тисячі гривень за однокімнатну квартиру, в обласних центрах в зазначених регіонах показник буде трохи вищим, від 3,2 тисячі гривень до 5 тисячі гривень за однокімнатну квартиру.

Відтак, субсидія на оренду враховуватиме різницю у вартості житла. Крім того, її розмір залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло; а також доходи домогосподарства і її спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди покриватиме субсидія.

На першому етапі запровадження субсидії на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. Надалі цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави.

"Даний проєкт рішення погоджується в середині Уряду та із зацікавленими органами влади. Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення Уряду, вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки для них", - розповіли у Мінсоцполітики. 

 У Мінсоцполітики пропонують розширити перелік ВПО, яким продовжуватиметься виплата допомоги на проживання

Команда Мінсоцполітики пропонує розширити перелік категорій ВПО, які можуть отримувати цю допомогу, а також подовжити терміни прийняття відповідних заяв. Для цього розробили зміни до постанови Уряду і пропонують продовжити період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 року. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня. Також хочуть розширити коло осіб, які можуть отримувати таку допомогу, щоб право на виплати отримали:

  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, приймальну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї менше ніж 9 444 гривень);
  • люди, старші за 55 років; 
  • люди з інвалідністю ІІІ групи (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї не перевищує 9 444 гривень).
  • люди, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років.
  • люди з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

У відомстві сподіваються на підтримку цих змін Урядом уже найближчим часом. Заяви на призначення/перепризначення виплат для ВПО  можна подати до органів соціального захисту або до будь-якого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). 

Що чекає Україну та українців після виборів у росії? Про це розповість майстер нумерології Владислав Грицай. Він також розгляне можливість «жертвоприношення» на території рф та ймовірність подій у нашій країні. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяє бути цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube