Як перейти з пенсії за вислугу років на пенсію за віком, - розповіли в Пенсійному фонді

Українці можуть перейти з одного виду пенсії на інший, зокрема з пенсії за вислугу років - на пенсію за віком

Пенсія
Пенсіонер може самостійно обрати вид пенсії

Різниця між розміром пенсії при переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком річ індивідуальна для кожної окремої особи. Це залежить від страхового стажу і заробітку, набутих після призначення пенсії за вислугу років. Детально про те, як перейти з одного виду пенсії на інший пише 10 травня ZN.ua.

В Пенсійному фонді України пояснили, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, які мають право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один з цих видів пенсії за їх вибором.

«Пенсіонер, який отримує пенсію за вислугу років, після досягнення ним віку, встановленого законом, має право перейти на пенсію за віком», - уточнили в ПФУ.

Особам, яким призначено пенсію за вислугу років, під час роботи на посаді, яка дає право на цю пенсію, пенсія не виплачується. Право на одержання одночасно і пенсії, і заробітної плати у них виникає лише у разі, якщо після досягнення пенсійного віку їм буде призначено пенсію за віком.

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший у пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Важливі уточнення:

  • Якщо пенсіонер після призначення пенсії за вислугу років не працював, розрахунок пенсії за віком здійснюватиметься за матеріалами пенсійної справи, тобто фактично розмір пенсії не зміниться — зміниться лише її вид.
  • Якщо ж пенсіонер після призначення пенсії працював, то при переведенні його на пенсію за віком, за його бажанням, можуть бути враховані стаж і заробіток, набуті після призначення пенсії за вислугу років, тобто збільшиться коефіцієнт страхового стажу та індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.

Які документи необхідні для призначення пенсії за віком у 2024 році

Пенсія за віком призначається за зверненням особи з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.

Основні документи, які необхідно подати:

  • паспорт громадянина України (або ID-картка);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток та ін.);
  • довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців підряд по 30.06.2000 р. (за бажанням);
  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);
  • фотографію для пенсійного посвідчення (2,5 х 3);
  • свідоцтво про шлюб у разі зміни прізвища;
  • інші документи.

Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку, інші документи про стаж), пенсія за віком після досягнення 60 років за наявності необхідного страхового стажу призначається автоматично (без звернення особи).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube