В Раді продавлюють законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення: чому його називають страждальним

Верховна Рада України прийняла рішення відправити проект Закону Про накопичувальне пенсійне забезпечення його авторам на доопрацювання

Пенсія, Верховна Рада
Депутатам в Раді не вистачило 12 голосів на прийняття за основу закону про пенсії

Для прийняття за основу законопроекту Про накопичувальне пенсійне забезпечення не вистачило всього 12 голосів. На підтримку проекту виступило 214 народних депутатів України. В результаті, нардепи прийняли рішення відправити законопроект на доопрацювання. Про це 8 травня повідомили на офіційному сайті Верховної Ради.

В Раді констатують, що підтримка депутатським корпусом трансформації системи пенсійного забезпечення громадян України через  додаткові пенсійні накопичення збільшується. Проте, його головний автор називає цей законопроект «страждальним».

«Це такий страждальний закон насправді. Ми всі з вами в усіх партіях казали про те, що треба змінювати пенсійне забезпечення наших громадян. Ми всі розуміємо, що це надскладне питання, але ми розуміємо, що якщо ми не будемо рухатися, то ми нічого і не зробимо», - зазначив під час свого виступу в парламенті головний автор проекту Закону № 9212 Давид Арахамія.

Голова Комітету Галина Третьякова (співавтор законопроекту) вчергове аргументувала важливість впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні.

«У нас 10,2 мільйона осіб, які є пенсіонерами, при наявних 32 або 35 мільйонів громадян, які проживають на території України. І солідарна система як така не здатна витримати те навантаження і вкрай тяжко підтримується фінансово», - наголосила очільниця Комітету.

Крім того, майбутнє солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (перший рівень пенсійної системи) безпосередньо залежить від демографічної ситуації в Україні, яка наразі має негативні тенденції. Кількість населення (в тому числі і працюючого), зокрема, через війну росії проти України зменшилося. Коефіцієнт народжуваності також наразі зазнає негативних змін.

Депутати дійшли висновку, що впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні може не лише гарантувати у майбутньому людині гідну пенсію, а і сприяти консолідації української нації у відбудові держави після Перемоги над ворогом. Адже пенсійні накопичення можуть інвестуватися у проекти відновлення країни в контексті інтеграції України до Європейського Союзу. За словами Галини Третьякової, відповідним чином діяли європейські держави під час Другої світової війни, «щоб сконцентрувати національний ресурс для відновлення власних економік».

Як швидко та зручно подати заяву на призначення пенсії

В ПФУ пояснили, що заяву на призначення пенсії можна подати дистанційно — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для подання заяви виконайте наступні кроки:

  • авторизуйтеся в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису).
  • у лівому боковому меню оберіть розділ «Щодо пенсійного забезпечення» та натисніть на вкладку «Заява на призначення пенсії»;
  • ознайомтеся з короткою інструкцією та покроково заповніть атрибути заяви;
  • додайте заздалегідь відскановані документи та натисніть «Сформувати заяву»;
  • перевірте внесені до заяви дані, якщо все вірно, — натисніть «Підписати та відправити до ПФУ».

Згодом статус обробки заяви можна переглядати у вкладці «Мої звернення».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube