Як продати чи купити автомобіль через Дію за 15 хвилин: покрокова інструкція

Читать на русском

З початку запуску послуги із оформлення та перереєстрації транспортних засобів у застосунку Дія було здійснено понад 32 тисячі таких операцій із автомобілями та мотоциклами

Читать на русском
Інструкція з перереєстрації транспорту через сервіс Дія
З моменту запуску послуги у Дії було перереєстровано понад 32 тисячі транспортних засобів

З початку запуску послуги із оформлення та перереєстрації транспортних засобів у застосунку Дія було здійснено понад 32 тисячі таких операцій із автомобілями та мотоциклами

З початку запуску послуги із оформлення та перереєстрації транспортних засобів у застосунку Дія було здійснено понад 32 тисячі таких операцій із авто, мопедами та мотоциклами. Також за новими автовласниками закріплено 5200 комплектів нових номерів із серією DІ - саме її отримують кермувальники, які купують автівки онлайн. Інформатор публікує інструкцію для тих, хто хотів би долучитися до цього досвіду.

Що зазначати у запиті

Купівля та продаж авто онлайн доступні виключно фізичним особам, та лише 1 раз на календарний рік. Про це розповідає начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик. Перш за все, продавцю треба авторизуватись в Дії, сформувати заявку, згенерувати QR-код та поділитись договором із покупцем.

Перейшовши за посиланням, покупець має перевірити свої дані та заповнити необхідні поля. Він має визначитись із тим, чи залишити наявний номерний знак, чи обрати новий із серією DI. Також він зазначає свідоцтво про реєстрацію: виготовлене на бланку, або виключно електронне. Зрештою, має вказати відділення Укрпошти для отримання готових документів.

Перевірка та договір купівлі-продажу

Потім запускається процес перевірки даних, що вказали продавець та покупець. Це відбувається автоматично, засобами Єдиного держреєстру транспортних засобів. Іноді громадянам надходить сповіщення у відмові здійснення перереєстрації онлайн: це відбувається через несплачені штрафи, наявність виконавчих проваджень, боргів по аліментах тощо. Загалом, кажуть у сервісному центрі, операція займає до чверті години.

Після перевірки формується, власне, договір купівлі-продажу, який підписують покупець та продавець. Цей документ автоматично надходить до адміністратора сервісного центру МВС, який закріплює обрані номерні знаки та друкує свідоцтво про реєстрацію авто на нового власника. Вже сформований пакет документів ДП "Інфотех" передає до Укрпошти, а листоноші - везуть на вказану замовником адресу впродовж 10 днів.

Скільки це коштує

Зазначимо, що ціна за зручність не така й висока: логістичні витрати становлять 294 грн, а вартість перереєстрації легкового авто орієнтовно 1100 грн.

Також варто зважити: якщо новий власник вирішив залишити за авто номерний знак від попереднього власника, то користуватися ним можливо лише після того, як свідоцтво про реєстрацію відобразиться в Дії. А якщо було замовлено номерний знак із серією DI, то керувати авто дозволяється виключно після отримання його поштою та закріплення за автомобілем.

Як правильно "в'їхати" у весну та де бодяжать бензин: корисні поради

Додамо, що, як вже писав Інформатор, кожному водієві варто знати про те, як правильно "в'їжджати" на своєму авто у весняно-літній період. Для автівок тепло означає кінець зимовим "стражданням" через морози, постійний перехід через "точку роси" та сіль, яка провокує прискорення корозії металевих елементів. Втім, вже нанесену автомобілям взимку шкоду треба оцінити та, по можливості, - усунути. Ми ж розповіли, як правильно це зробити.

Також ми розповідали про те, що якість пального загалом на українських АЗС стала вищою. Не останню роль у цьому відіграв уряд, який повернув у законне поле нормативи "Євро 5" для бензину: тепер будь-яке паливо, що є нижчим цього стандарту, продавати не можна (до цього дозволялося продавати навіть "Євро 3" - про нього фахівці шуткують: "добре, що хоч без гілочок"). Та все ж деякі заправники досі користаються послугами дрібних НПЗ та "бодяжників". Їхній перелік наводить Інформатор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.