Як у Дії оформити витяг про несудимість та для чого цей документ потрібен

Читать на русском

Витяг про несудимість у Дії можуть отримати користувачі, яким виповнилося 14 років

Читать на русском
Дія
Замовлення витягу про несудимість у Дії

Витяг про несудимість у Дії можуть отримати користувачі, яким виповнилося 14 років

Користувачі Дії можуть замовити короткий або повний витяг про несудимість. Він знадобиться під час оформлення на роботу, візи для виїзду за кордон, для участі в тендері, усиновлення, оформлення громадянства, або поновлення документів. Послуга у додатку є безкоштовною. 

Термін розгляду заявки щодо витягу про несудимість складає 30 календарних днів. Як у додатку "Дія" отримати послугу:

  • Натисніть "Отримати витяг" та зареєструйтеся або авторизуйтеся зручним для вас способом.
  • Перевірте свої дані.
  • Виберіть тип витягу: короткий або повний.
  • Виберіть мету запиту витягу про несудимість.
  • Якщо змінювали особисті дані, зазначте цю інформацію у заяві.
  • Додайте інформацію про ваше місце народження.
  • Протягом 10 робочих днів витяг буде готовий. Якщо дані потребують додаткової перевірки — протягом 30 календарних днів.
  • Готовий витяг про несудимість надійде на електронну пошту. Також його можна завантажити в особистому кабінеті в розділі "Отримані документи".

Питання та відповіді про послугу "Витяг про несудимість" у Дії:

  • Що це за витяг? Це витяг, що містить інформацію про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.
  • Хто може отримати витяг про несудимість?  Користувачі, яким виповнилося 14 років.
  • В яких життєвих ситуаціях може знадобитися витяг про несудимість? Витяг знадобиться: для усиновлення, установлення опіки (піклування), створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу; для оформлення візи для виїзду за кордон; для надання до установ іноземних держав; під час оформлення на роботу; для оформлення дозволу на придбання, зберігання та носіння зброї, оформлення ліцензії на здійснення господарської діяльності з виробництва вибухових матеріалів промислового призначення; для оформлення ліцензії на здійснення господарської діяльності з розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації відпуску) ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; під час оформлення участі у процедурі публічної закупівлі / спрощеної публічної закупівлі;
    для оформлення набуття громадянства; для подання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки; для пред’явлення за місцем вимоги.
  • Чим відрізняються «повний» та «скорочений» тип витягів? «Скорочений» витяг включатиме лише відомості про відсутність/наявність судимості, «повний» витяг — відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.
  • Як можна перевірити чинність витягу? Витяг можна перевірити на сайті Міністерства внутрішніх справ України за посиланням.
  • Скільки часу потрібно чекати на витяг? Якщо з даними все гаразд, ви отримаєте витяг протягом 10 робочих днів. Якщо вони потребують додаткової перевірки — протягом 30 календарних днів.
  • Що робити, якщо в мене немає електронного підпису? Зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів. Заповніть реєстраційну форму, свої паспортні дані та номер платника податків. Вартість послуги становить приблизно 200 гривень, але може відрізнятися в різних центрах сертифікації ключів. Перелік центрів – за посиланням. Користувачі Приватбанку можуть отримати електронний підпис безкоштовно в особистому онлайн кабінеті «Приват24» або у відділенні банку. Електронний ключ до підпису радимо зберігати на знімному носії, наприклад, флешці.

Оформлення заяви про субсидію через портал Дія ще простіше

Заяву про субсидію у Дії можна подати за 10 хвилин, оскільки більшість документів автоматично підтягуються з реєстрів. Раніше процес тривав близько пів години. Спрощена заява стала можлива завдяки меншій кількості полів для заповнення даних — 7 замість 21. Влітку 2023 року Уряд полегшив процедуру звернення громадян за житловою субсидією. Донедавна подати спрощену заяву онлайн можна було через вебпортал чи застосунок Пенсійного фонду України або в паперовій формі. Ще раніше процес відбувався в довжелезних чергах та очікуваннях.

Під час війни росія використовує успішні інновації, що були розроблені українськими військовими, зокрема FPV-Дрони. Тепер обговорюється можливість, що росія, спостерігаючи успішність партизанських рухів на своїй території, може спробувати застосувати подібний підхід на території України. Це питання обговорюється в інтерв'ю з Михайлом Орєшніковим, головою сепаратистського руху в росії.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.