Як Україні вдається уникати графіків відключень світла, пояснили в Міненерго

За даними Міненерго, споживання покривається генерацією, дефіциту в енергосистемі немає

Міненерго
Міненерго про відсутність графіків відключень світла в Україні

Україні вдається уникати графіків відключень світла. Цьому сприяє дострокове підключення до мережі двох атомних блоків. Відповідну заяву зроби міністр енергетики Герман Галущенко. 

За словами Галущенка, дострокове включення двох атомних енергоблоків до мережі дозволяє уникати відключень світла. Споживання покривається генерацією, дефіциту в енергосистемі немає. 

"Зазвичай атомна генерація працює на всю потужність взимку, а весною починає виходити в планові ремонти, щоб підготуватись до наступної зими. І оцей період весна — літо покривався, як правило, тепловою і гідрогенерацією. Через те, що потужності маневрової генерації знищено, то відповідно не було чим закрити дефіцит. Тому ми модифікували строки ремонтної кампанії, щоб мінімізувати їх там, де це можливо, і це було зроблено", - наголосив Галущенко. 

Також Галущенко розповів про перспективи будівництва 3 і 4 блоків Хмельницької АЕС. За його словами, ключові роботи попереду.

"Мова йде про те, що потрібно буде встановлювати відповідне обладнання. Це реактори за американською технологією Westinghouse АР1000, Україна має перспективи якраз буди однією з лідерів у Європі в реалізації цієї технології", - вказав Галущенко. 

 

Скільки коштів потрібно Україні, щоб забезпечити стійкість енергосистеми? 

Для побудови стійкої до можливих атак енергосистеми Україна у найближчі роки має збудувати понад 12 ГВт потужностей, для чого треба 12-13 мільярда євро. Про це під час конференції «Децентралізована генерація: нові можливості для бізнесу та громад» повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, пише Укрінформ. За його словами, акцент треба робити не на спорудженні великих електростанцій, які ворогові легко зруйнувати кількома ракетами, а на децентралізації, розосередженні потужностей. Мова передовсім про балансувальний сегмент української генерації, зокрема про альтернативну енергетику.

ДТЕК опублікував приголомшливі фото руйнувань ТЕС та дав невтішний прогноз відновлення

Image

Image

Image

Image

Image

«Аби мати стійку до ворожих атак енергосистему, Україні у найближчі кілька років потрібно збудувати принаймні 4 ГВт потужностей нових вітрових електростанцій, 3,8 ГВт - СЕС, 1,4 ГВт потужностей газової генерації, 1,1 ГВт - потужностей нових ТЕС на біопаливі та 0,8 ГВт потужностей установок зберігання енергії. Щоб усе це збудувати, потрібно близько 12-13 мільярдів євро», - деталізував Кудрицький.

А зробити це без залучення приватних інвестицій, на думку очільника Укренерго, неможливо. Тому потрібні економічні передумови, щоб зацікавити в побудові нової децентралізованої енергосистеми бізнес та громади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube