Як заощадити витрати на пальне: корисні лайфхаки для водіїв

Експерти пояснили, як можна заощадити пальне в авто

Водіям пояснили, що допоможе зменшити витрати на бензин
Бензин, авто

Чимало водіїв витрачає доволі багато коштів на те, щоб заправити машину. Проте є способи, які можуть допомогти зменшити ці витрати. Експерти пояснили, як користуватися особистим транспортом і при цьому заощадити. 

Як передає avtoradosti, важливо також звернути увагу на те, чи немає в автомобілі технічних проблем. Адже коли є несправності, то пальне може використовуватися більше. Також вплинути може й стиль водіння. Наприклад, різки повороти, гальмування тощо. Експерти поділилися рекомендаціями, як зменшити споживання палива. 

Відмовитися від агресивного стилю водіння. Наприклад, при розгоні до 60 кілометрів на годину та переході з першої передачі на четверту автомобіль використовує в півтора раза більше бензину. Краще було б рівномірно рухатися зі швидкістю в 90 кілометрів на годину (або на тій швидкості, яка дозволена на певній ділянці дороги). 

Використовувати якісне пальне. Важливо прислухатися до рекомендацій виробників. Якщо вказано, що краще використовувати 95 бензин, то не варто експериментувати та купувати 92, щоб витратити менше коштів. Для забезпечення номінальної потужності двигуна витрата пального збільшиться на 15-20%. Така економія нічого хорошого точно не приведе. Звичайно, на ринку є різні спеціальні присадки, які покликані знизити витрату бензину на 15-20%. Однак не варто надто на це покладатися. Адже застосування таких присадок нерідко є причиною швидкого зношування силового агрегату.

Своєчасно замінювати фільтри та свічки. Експерти наголошують, що паливний фільтр важливо змінювати кожні 20-30 тисяч кілометрів пробігу для коректної роботи. Що стосується свічок розжарювання, то вони розраховані на 15 тисяч кілометрів пробігу.  При заміні свічок рекомендується використовувати "рідні" моделі, а не експериментувати, як у випадку з іншим бензином.

Покращувати аеродинаміку автомобіля. Як пояснили експерти, чим нижче коефіцієнт опору машини, тим нижчими будуть енерговитрати. Зокрема, відкриті вікна в машині під час руху, додатковий багажник, особлива конструкція гальмівних дисків можуть погіршувати аеродинамічні властивості машини. 

Контролювати стан електричної частини автомобіля. Якщо електроніка показує низький рівень зарядки, двигун використовуватиме більше бензину. Наприклад, якщо в машині включено декілька енергоємних приладів (фари, кондиціонер, колонки тощо), це може призвести до більш інтенсивної роботи силового агрегату, навіть якщо акумулятор зовсім новий. Саме тому важливо перевіряти функціональність електричних датчиків двигуна бодай раз на три-чотири місяці.

Бензин в Україні може подорожчати

Раніше експерт Геннадій Рябцев зазначив, що ціни на автомобільне паливо в Україні наступного року можуть знову збільшитися. Серед причин, каже експерт, інфляція, яка збережеться, а також девальвація гривні. Водночас, на думку аналітика, немає підстав, що нафтові котирування суттєво зміняться. При цьому він не вважає, що збільшення цін буде занадто різким. За інформацією Консалтингової групи А-95, станом на 20 грудня бензин, дизельне пальне та автомобільний газ в Україні в середньому коштують:

  • А-95 преміум – 55,06 гривні за літр;
  • А-95 – 52,04 гривні за літр;
  • А-92 – 49,27 гривні за літр;
  • Дизпаливо – 52,21 гривні за літр;
  • Автогаз – 31,96 гривні за літр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube