Як зареєструватися в Реєстрі надавачів соціальних послуг, пояснили в Мінсоцполітики

Надавачі соцпослуг можуть звернутися до Мінсоцполітики за роз'ясненнями щодо реєстрації у відповідному Реєстрі

Реєстр, Мінсоцполітики
Надавачі соціальних послуг повинні бути зареєстровані в Реєстрі

Відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабмііну № 99 , всі юридичні та фізичні особи-підприємці, які надають соціальні послуги, повинні бути внесені в Реєстр надавачів соціальних послуг та відповідати Критеріям діяльності. Про це повідомили в Мінсоцполітики.

В Мінсоцполітики пояснили, що Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг – це підсистема Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

«Наразі всі надавачі соціальних послуг вперше внесені в єдину систему, а їх перелік доступний на сайті Мінсоцу. Тож можна скористатися дашбордом, де громадяни вже можуть обирати надавачів за типом послуги, географічною ознакою та іншими параметрами, скориставшись фільтрами», - зауважили у відомстві.

Там додали, що завдяки Реєстру, держава та органи соціального захисту населення мають зручний доступ до інформації про всіх надавачів послуг. Це забезпечує кращу ефективність та контроль соціальної допомоги. А також забезпечує більшу прозорість ринку і спрощує роботу працівників органів соціального захисту. Такий підхід гарантує, що надавачі, які внесені до Реєстру, мають компетенції на надання послуг.

Попри застереження, що ця процедура дуже складна, зареєструватися нескладно, для реєстрації можна скористатися інструкцією на сайті Мінсоцполітики.

“Всі надавачі соціальних послуг повинні бути зареєстровані в Реєстрі. Процедура реєстрації дуже проста. Міністерство соціальної політики готове надавати інформацію, як приєднатися до Реєстру. Також ми можемо провести навчання для наших партнерських організацій, які працюють на ринку надання соціальних послуг”, – сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.

Мінсоцполітики затвердило програму навчання з догляду за особами з інвалідністю

Мінсоцполітики затвердило Типову програму навчання фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності. 

В Мінсоцполітики зібрали корисні посилання теоретичної і практичної підготовки доглядальників:

  • Мінсоцполітики спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва підготували та презентували відеоінструкції по догляду за ліжкохворими - дивитися тут.
  • ДУ "Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова" НАМН України підготували відео на тему: “Догляд за людьми, які втратили здатність до самообслуговування:
    Перша частина
    Друга частина 
    Третя частина 
    Четверта частина
  • Діджиталізаріум- спільнота незрячих українців та українок презентували відео-збірник порад для людей, у родині яких є незрячий - дивитися тут
  • Громадський холдинг “Група впливу” підготував спеціальне відео з переліком рекомендацій щодо спілкування з людьми з порушенням зору - дивитися тут
  • Ветеран Хаб - мережа підтримки для захисників та захисниць підготували практичні посібники. Чому не варто «ставити хрест» на стосунках після фізичних/психологічних травм - дивитися тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube