Як звичайним українцям заробити завдяки облігаціям ОВДП: інструкція від Інформатора

Читать на русском

Кожен громадянин України може вкласти вільні кошти у державні облігації ОВДП та заробити на цьому. Це вигідніше, ніж депозити. Бо такий дохід не обкладається 18% податку на відміну від банківських продуктів. Можна обрати для себе короткий та довгий строк для облігацій та одну з трьох валют – гривня, долар, євро. А ще така інвестиція допоможе економіці України та її гарантовано повернуть вчасно. Інформатор пояснить детальніше, як скористатися цим інструментом та скільки можна заробити.

Читать на русском
Державні облігації ОВДП
Державні облігації ОВДП

Кожен громадянин України може вкласти вільні кошти у державні облігації ОВДП та заробити на цьому. Це вигідніше, ніж депозити. Бо такий дохід не обкладається 18% податку на відміну від банківських продуктів. Можна обрати для себе короткий та довгий строк для облігацій та одну з трьох валют – гривня, долар, євро. А ще така інвестиція допоможе економіці України та її гарантовано повернуть вчасно. Інформатор пояснить детальніше, як скористатися цим інструментом та скільки можна заробити.

Облігації – це фінансовий інструмент, доступний громадянам України, бізнесу та іноземцям. Випускає державні облігації Міністерство фінансів України. Кошти, отримані державою від продажу облігацій, йдуть на фінансування соціальних та оборонних потреб бюджету. Для інвестиції вам знадобиться від 900 грн. Чим довший строк облігації, тим більший прибуток можна отримати. Такими інструментами користуються й українські багатії – наприклад, народний Петро Порошенко та міністр Олександр Камишін.

Зараз українцям доступні 11 видів гривневих облігацій. Їхній номінал складає по 1000 гривень. Найближчий термін погашення – 5 червня 2024 року (17,08% річних), найдовший – 28 січня 2026 року (17,09% річних). Їх, наприклад, можна знайти у мобільному застосунку «Дія». Там гривневі військові ОВДП позначені назвами міст. Також громадянам доступні облігації у доларах та євро (їхній номінал від 1000 доларів та євро відповідно).

Де можна знайти облігації та скільки можна заробити

Найпростіший шлях – подивитися у «Дії». На головній сторінці натисніть на «Військові облігації» по центру екрана. Там можна обрати і на який термін хочете інвестувати гроші та вибрати продавця. Через «Дію» продавцями виступають Сенс-Банк, брокерські компанії "КІНТО", ICU, Bond UA. А також можна вказати кількість облігацій, які хочете придбати. За 1 транзакцію можна придбати облігації на суму до 400 тис. грн.

Наприклад, станом на 14 травня якщо інвестувати в облігацію «Залізний порт» до 05.06.2024, то 1 облігація коштуватиме 991,99 грн, а дохід від неї складе 8,01 грн. Таким чином, якщо придбати 100 облігацій (99 тис. 199 грн), то можна отримати на початку червня 801 грн доходу. Якщо вам терміново потрібні гроші, витрачені на облігації, їх можна продати (щоправда, ви втратите невеликий %). Кошти виплачуються зазвичай у кінцевий день терміну дії облігації або наступного дня. Для купівлі облігації військових ОВДП потрібно вказати свій номер телефону та email.

Якщо взяти облігацію до 28 січня 2026 року (у «Дії» це «Бахчисарай»), то вона коштуватиме 1074,55 грн. А на карту виплатять 277,45 грн доходу. Таким чином, зі 100 облігацій (107 тис. 455 грн) ви отримаєте 27 тис. 745 грн доходу. Причому у випадку подібних облігацій, відсотки будуть виплачувати частинами протягом дії облігації, а не по її завершенню. З кожним днем ціна облігації збільшується, відповідно дохід від неї можна отримати менший – чим ближче дата завершення дії облігації (її погашення). Кошти з відсотками можна повернути на картку іншого банку, якщо це картка «єПідтримка».

Облігації також можна придбати не через «Дію» у банків-партнерів або у брокерських компаній. На сайті Мінфіну дають перелік. Це такі установи: Укргазбанк; Укрексімбанк; Банк Південний (від 1 тис. грн); ПУМБ; Ощадбанк; ПриватБанк; Sense Bank; Кредобанк; ОТП Банк (від 10 тис. грн); Райффайзен Банк; Таскомбанк; Монобанк; Credit Agricole; Банк Кредит Дніпро; брокерські компанії ICU; «Універ Капітал»; «Дрегон Капітал»; Western Invetments Group; «КІНТО»; Eavex Capital. Також якщо купувати облігації у брокерських компаній зі своїх карток, банки можуть стягувати невелику комісію за оплату коштів з рахунку.

При цьому у кожній з вказаних фінустанов можуть бути свої комісії та плата за брокерські послуги та умови. Наприклад, у ПриватБанку оплата при купівлі облігацій за 1 раз може становити від 800 грн і більше (незалежно від кількості облігацій), відповідно є сенс вкладати лише великі суми від 50 тис. грн та на довший строк, щоб не піти у мінус. Для порівняння: у Монобанку та Sense Bank таких комісій немає та можна купувати по 1 облігації.

Кошти гарантовані державою та обов’язково будуть виплачені. Якщо коштів на рахунку недостатньо, відповідно облігації не будуть придбані. Облігації в іноземній валюті можуть принести набагато менше прибутку. Хоча помітно більше, ніж на депозитах банків. А їх придбати можна лише за валюту облігації – євро чи долар. За долар у Мінфіні обіцяють 4,6-4,79% річних, за євро – 3,11-3,25% річних, хоча фактично вийде дещо менше через умови продавців. Наприклад, Монобанк у своєму застосунку зараз пропонує доларові облігації під 2,5-3,8% річних, у євро – під 2,9-3%.

Чи варто інвестувати у золото під час війни - читайте тут. Відомий американський бізнесмен Роберт Кійосакі радить вкладатися у золото та біткоїн. При цьому варто пам'ятати, що вам можуть трапитися підробні злитки, якщо купувати у сумнівних продавців. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.