Яке покарання чекає на тих, хто незаконно виїхав за кордон в машині родича, пояснила юристка

Читать на русском

В Україні за незаконне переправлення осіб, в тому числі близького родича, через державний кордон передбачена кримінальна відповідальність

Читать на русском
Мобілізація в Україні, виїзд за кордон
Незаконне превезення осіб через кордон карається позбавленням волі на строк до п'яти років

В Україні за незаконне переправлення осіб, в тому числі близького родича, через державний кордон передбачена кримінальна відповідальність

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Під час воєнного стану виїзд за кордон для військовозобов'язаних обмежений. Яке покарання можна отримати за незаконне перевезення в машині родича, пояснила 23 квітня юристка ТОВ «Спектр Трансбуд» Олена Насеко.

Олена Насеко зазначила, що в Україні за незаконне переправлення осіб (в тому числі близького родича) через державний кордон передбачена кримінальна відповідальність.

«Відповідно до частини 1 статті 332 Кримінального кодексу України незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод - караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років», – сказала Насеко.

Нагадаємо, що 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років.

Для чоловіків за кордоном надання консульських послуг обмежено 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про те, що українським чоловікам призовного віку призупинили надання консульських послуг за кордоном. За його словами, перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Кулеба додав, що невдовзі МЗС надасть уточнені роз'яснення щодо порядку отримання консульських послуг чоловіками мобілізаційного віку за кордоном.

Міністр наголосив, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував й до ухвалення нового закону про мобілізацію. За словами Кулеби, "якщо ці люди вважають, що посидять за кордоном, але при цьому будуть отримувати послуги від цієї держави, - то так це не працює".

Нагадаємо, що 23 квітня українське консульство у Польщі повідомило про тимчасове призупинення прийому документів від українських чоловіків призовного віку. Це рішення пов'язане з розробкою нових механізмів, які відповідатимуть українському закону про мобілізацію. Там заявили, що напередодні відповідну вказівку дало Міністерство закордонних справ України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.