Українцям пояснили, як змінилася фінансова допомога для ВПО в травні 2024 року, що потрібно знати громадянам
У травні 2024 року громадяни, які отримували виплати для Вимушено переміщених осіб, продовжать отримувати цю допомогу. Адже ще з 1 березня деяким громадянам виплати автоматично були продовжені ще на пів року. Крім того, це стосується й тих осіб, які продовжили надання допомоги автоматично.
Як передає 24 телеканал, в травні також виплати отримуватимуть ті ВПО, які подавали заяву на повернення виплат. Це стосується ситуацій, коли це звернення вже було схвалено. Очікувати ці виплати потрібно 15 або 28 числа кожного місяця.
Кому автоматично продовжили виплати для ВПО:
При цьому варто звернути увагу, що допомога буде продовжуватися родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, розпочали підприємницьку діяльність та також мають дітей віком до 14 років. Це роблять для того, щоб стимулювати внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.
Слід зазначити, що розмір щомісячної виплати для Вимушено переміщених осіб становить 2 тисячі гривень. При цьому для дітей або осіб з інвалідністю ця допомога трохи більша - 3 тисячі гривень на місяць. Для оформлення виплат потрібно мати статус Вимушено переміщеної особи.
Подати заявку на виплати для ВПО українці можуть онлайн, через Дію. На офіційному порталі поділилися інструкцією:
Ця послуга доступна лише для громадян, які ще не мають довідки ВПО.
З 30 квітня 2024 року Ощадбанк запровадив процедуру відеоідентифікації для внутрішньо переміщених осіб, чиї рахунки були арештовані, але вони не можуть особисто відвідати відділення банку. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій зазначали, що ставалися такі випадки, коли арешт накладали на кошти, які були отримані як соціальна допомога від держави та міжнародних організацій. Проте тепер вимушено переміщені особи можуть отримати свої виплати. Для цього потрібно пройти процедуру відеоідентифікації.
Для того, щоб зробити це, потрібно зайти на офіційний сайт Ощадбанку, а також обрати зручний час для відеодзвінка до контакт-центру банку. Уже після успішної ідентифікації банк зможе зняти обмеження та арешти з рахунків внутрішньо переміщених осіб.
Для відеодзвінка не потрібно вводити будь-які персональні дані та реквізити платіжної картки (повний номер платіжної картки, строк її дії, ПІН-код до неї, одноразові ОТР-паролі для підтвердження операцій з використанням платіжної картки в мережі Інтернет). Після реєстрації ВПО отримають детальну інструкцію від фахівців.