Якщо в сім’ї два пенсіонера з різним розміром пенсії, як буде призначатися допомога ВПО: детальне пояснення

Пенсіонеру, у якого розмір пенсії не перевищує 9444 гривень, допомога має бути призначена автоматично і виплачуватися 6 місяців

Пенсія, ВПО
Хто з пенсіонерів має право на допомогу як ВПО

До експертів громадської організації Донбас SOS звернулися з питанням щодо виплат грошової допомоги пенсіонерам. Йдеться про те, що якщо в сім’ї два пенсіонера з різним розміром пенсії, чи мають вони право отримувати допомогу. Детальну відповідь надали на конкретному прикладі.

Експерти Донбас SOS взяли для прикладу наступну ситуацію: у чоловіка пенсія становить 11 тис. грн, у дружини — 4 тис. грн.

«Пенсіонеру, у якого розмір пенсії не перевищує 9444 грн (чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) допомога має бути призначена автоматично і виплачуватися 6 місяців, починаючи з березня 2024 року. Дата переміщення чи повторного переміщення не має значення. Також не впливає розмір заробітної плати, якщо мова йде про працюючого пенсіонера», - пояснили вони.

Другий член сім’ї — пенсіонер, у якого розмір пенсії перевищує 9444 грн, матиме право отримувати допомогу якщо:

  • перемістився (повторно перемістився) після 01.01.2022 року;
  • середньомісячний розмір доходу на одного члена сім’ї є меншим за 9 444 грн (з прикладу вище: 11 тис.+ 4 тис. = 15 тис. ділимо на 2-х членів сім’ї, виходить по 7,5 тис. грн). Проте, якщо є додаткові доходи крім пенсії (заробітна плата, відсотки по депозиту) вони будуть враховуватись в сукупний дохід.

Нагадаємо, термін прийому заяв на призначення допомоги на проживання продовжено до 30 квітня 2024 року. Це означає, що внутрішньо переміщені особи, які подають заяви на продовження виплат у квітні, матимуть змогу отримати допомогу і за березень. Пенсіонерам, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 гривень, допомога має бути призначена автоматично.

Як поновити виплати пенсій?

 З 1 квітня відбулося призупинення виплат тим пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022 року та не пройшли ідентифікацію до 31 березня 2024 року, як того вимагала постанова Кабінету міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 (зі змінами). Алгоритм дій:

  • Необхідно звернутись до будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Пенсійного фонду України в тому регіоні, де ви зараз знаходитесь, з наступними документами: копією довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (додатково пред’являється оригінал довідки), документом про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), документом, що посвідчує особу пенсіонера (паспорт, пенсійне посвідчення), заявою про перерахування пенсії на рахунок в АТ "Державний ощадний банк України".
  • Обов'язково необхідно заповнити заяву про поновлення пенсії.

Територіальний орган Пенсійного фонду України ідентифікує особу заявника, фіксує місце і час її звернення, порівнює отримані дані з даними, що обробляються в базах даних ПФУ, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. На підставі відповідного рішення територіальний орган ПФУ відновлює виплату пенсію.

Територіальні органи Пенсійного фонду України можуть провести ідентифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube