Євро дорожчає, а долар дешевшає: НБУ встановив офіційний курс валют на п’ятницю, 22 березня

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 22 березня 2024 року, і що буде далі з курсом валют

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 22 березня 2024 року
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 22 березня 2024 року, і що буде далі з курсом валют

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п’ятницю, 22 березня. Згідно з даними регулятора, американський долар подешевшав, проте європейська валюта зросла в ціні. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

За даними НБУ, курс долара США встановлено на рівні 38,92 гривні. Це на 21 копійку менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 42,46 гривні. Це на 3 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 22 березня 2024 рік:

  • Долар США - 38,92 гривні;
  • Євро - 42,46 гривні;
  • Польський злотий - 9,87 гривні;
  • Швейцарський франк - 43,49 гривні;
  • Юань - 5,40 гривні.

При цьому важливо враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 22 березня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 38,95 гривні, а продаж. 39,06 гривні. Водночас купівля євро в середньому відбувається за курсом 42,60 гривні, а продаж - 42,80 гривні.

Чому в березні дорожчав долар і що буде далі?

Економіст Олексій Плотніков зазначив, що головним чинником, який вплинув на різке зростання курсу долара, є збільшений попит на іноземну валюту. Йдеться про іноземні компанії, які вивозять прибуток з України, а також про приватних осіб, які переводять свої заощадження в долари. Водночас аналітик наголосив, що досягнення встановленого курсу, який передбачений у Державному бюджеті, можливе, якщо ситуація може бути в межах запланованих показників.   

"На кінець року передбачено курс долара на рівні 41,2 гривні. Тому, можливо, що ця ситуація відповідає руху до цього показника, який був запланований у Держбюджеті та інших економічних показниках України", - підкреслив Олексій Плотніков.   

Водночас аналітик вважає, що якщо ажіотаж навколо долара та євро був, то він уже минув. На його думку, не варто зараз різко обмінювати валюту, або різко купувати на всі збережені гривні.   

"Я вважаю, що принаймні ті, хто мали гривні, вже придбали іноземну валюту, тому тим, хто не мав залишки гривні, не потрібно зараз ніяк реагувати. Тобто, я думаю, що тут чогось надзвичайного не буде". 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.