Євро і долар ростуть - Нацбанк України встановив курс валют на середу, 16 липня

Як змінився курс валют в Україні станом на 17 липня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на середу, 17 липня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 17 липня. Долар додав у ціні 24 копійки, євро також подорожчало. Про це свідчать дані сайту НБУ.

За даними НБУ, долар займає позицію з показником 41,25 гривні. Це на 24 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 44,97 гривні. Він виріс у ціні на 25 копійок.

Курс валют на 17 липня:

  • Долар - 41,25 гривні;
  • Євро - 44,97 гривні;
  • Польський злотий - 10,54 гривні;
  • Швейцарський франк - 46,08 гривні;
  • Юань - 5,67 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 17 липня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,50 гривні, а продаж - 41,65 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,20 гривні, а продаж - 45,40 гривні.

Як російські обстріли можуть впливати на курс?

Військові дії з боку Росії суттєво не впливають на курс долара чи євро. Відповідну заяву в етері Суспільного зробив керівник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В'ячеслав Потапенко.

"В теорії воно мало б впливати, якби Україна жила шляхом власних коштів. Якщо у наших західних партнерів складається враження, що можливі територіальні втрати, що стійкість оборони України недостатня, то це може вплинути на їхнє загальне бачення щодо допомоги", - вважає експерт.

Потапенко додав, що військові дії впливають на внутрішню економіку країни, зокрема самих областей, які обстрілює російська армія. За його словами, це стосується локальної економіки.

"Наприклад, обстріл Харківської області звичайно впливає на податки, на бюджет цього міста. Але зараз ми потрапили в таку досить унікальну ситуацію, коли внутрішньоукраїнська економіка значною мірою все-таки залежить від зовнішніх надходжень, і тому ці локальні події вони не впливають", - додав експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube