Затримки у соцвиплатах: чому вони виникають, пояснили в Мінсоцполітики

В умовах воєнного стану можуть бути затримки у соцвиплатах, оскільки військові витрати на першому плані

Мінсоцполітики
Соцвиплати - на другому місці

В умовах воєнного стану пріоритетом є покриття військових видатків, що може призвести до затримок у соціальних виплатах. Про це повідомила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, пише Судово-юридична газета.

За словами Оксани Жолнович, затримки у соцвиплатах виникають з об’єктивної причини.

«Звісно, можуть бути затримки, бо першочергово Казначейство покриває військові видатки. Але після них, на другому рівні, стоять соціальні», - пояснила Жолнович.

Вона також зауважила, що соціальні виплати будуть точно покриті, оскільки вони вже передбачені в державному бюджеті. Проте можливість несистемного надходження коштів може спричинити тимчасові затримки.

«Проте несистемність надходження коштів може сформувати деякі затримки. До сьогодні ми майже уникали цього - лише інколи траплялися поодинокі випадки, коли затримувалися планові платежі на декілька днів», - додала міністр.

Ситуація з соціальними виплатами в Україні вимагає уваги та системного управління фінансами для забезпечення безперебійного надходження необхідних коштів громадянам країни, зазначила Жолнович.

Мінсоцполітики перегляне видатки на соцвиплати

Українська економіка не в змозі фінансувати всі видатки на допомогу українцям, тому їх переглянуть. В уряді це назвали зміною «філософії соцвиплат» та вже підготували законопроєкт про базову допомогу. Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович.

За її словами, Україна за роки незалежності взяла на себе величезну кількість надмірних зобов’язань щодо соціальних виплат, які не завжди можуть бути підтверджені фінансовим ресурсом. Частина цих зобов’язань дісталася країні ще з часів Радянського Союзу.

«Це величезні кошти, які потрібно оптимізувати, в рамках росту людей, які на межі бідності, та інших вразливих груп… Ми працюємо над тим, щоб переглянути філософію соцвиплат. Щоб кожна ця виплата мала чітку мету – виходу людини із складної життєвої ситуації і обов’язково була пов’язана з послугою, яка допоможе людині стати економічно незалежною», - заявила міністерка соцполітики.

За її словами, соціальний бюджет України, знаходиться на другому місті після оборонного. Законопроєкт про базову соціальну допомогу, яка об’єднає кількість диференційованих виплат вже підготовлено. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube