Збитки від атак на криптоіндустрію досягли 1,9 мільярдів доларів

Аналітики Hacken назвали суму, яку втратили криптопроєкти через хакерів

Збитки від атак на криптоіндустрію досягли 1,9 мільярдів доларів
Криптовалюта

Аналітики компанії Hacken поділилися статистикою щодо інцидентів у галузі кібербезпеки. Йдеться про випадки шахрайства у галузі криптопроєктів за минулий рік. Виявилося, що за 2023 рік зафіксували 447 подібних випадків в індустрії. У результаті хакери за рік вкрали приблизно 1,9 мільярда доларів.

Як передає Мінфін, якщо порівнювати з 2022 роком, то кількість випадків шахрайства стала набагато менша. За даними аналітиків Hacken, у 2022 році хакерам вдалося вкрасти в індустрії цифрових валют понад 52,3 мільярда доларів. У 2023 показник досягає 1,9 мільярда доларів. Це, зауважили експерти, виглядає як дуже гарна динаміка, адже успішних злочинів стало менше.

Проте аналітики підкреслили, що не потрібно втрачати пильність. Річ у тім, що  кількість атак на криптоіндустрію стає більшою. Крім того, ці спроби хакерів також стають більш складними. При цьому цікаво, що найбільший злам у 2023 році, пов'язаний із Multichain, не увійшов навіть до топ-10 за останні два роки за рівнем збитків.

Також зауважили, що криптопроєктам вдалося повернути 20% вкрадених коштів. Це приблизно 400 мільйонів доларів. Крім того, аналітики додали, що поверненню викрадених активів у більшості випадків сприяли успішні переговори та ефективна комунікація з хакерами. Експерти також пригадали випадок зламу Euler Finance. Тоді аферисти вкрали 200 мільйонів доларів, але після переговорів повернули гроші в повному обсязі. 

Як захистити себе від крипто-аферистів?

Часто зловмисники в соціальних мережах шукають довірливих громадян. Для того, щоб захистити себе від аферистів, експерти радять дотримуватися таких порад:

  • надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
  • не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв;
  • не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;
  • не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
  • ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс№
  • уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту - будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
  • якщо інформацію про банківську карту розголошено, невідкладно зверніться до банку та заблокуйте картку (у випадку шахрайства - треба звертатися до кіберполіції).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube