Жінка отримала дзвінок від працівниці Ощадбанку, після розмови з її картки зникли 50 500 гривень - яким було рішення суду

Читать на русском

Жінка зателефонувала на гарячу лінію АТ "Ощадбанк" та повідомила про шахрайські дії

Читать на русском
Ощадбанк
У клієнтки Ощадбанку з пенсійного рахунку списали 50 500 гривень

Жінка зателефонувала на гарячу лінію АТ "Ощадбанк" та повідомила про шахрайські дії

Клієнтка Ощадбанку отримала дзвінок від невідомої жінки, яка представилась працівницею фінустанови. Після розмови вона не змогла зайти до інтернет-банкінгу. Також їй надійшло повідомлення про переказ коштів в сумі 50 500 гривень. 

Як вказується у рішенні Деснянського районного суду Чернігова, жінка є клієнткою ПАТ "Державний ощадний банк України" та має пенсійний рахунок. Він прив'язаний до номера телефону. Згодом з картки списали 50 500 гривень.

Жінка зателефонувала на гарячу лінію АТ "Ощадбанк" та повідомила про шахрайські дії. Вона також звернулась до поліції із заявою, в результаті чого порушили кримінальне провадження.

У ПАТ "Державний ощадний банк України" розглянули звернення клієнтки та повідомили, що не можуть повернути кошти. Адже їх зняття відбулося у зв'язку з порушенням нею розділу IX договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, а саме пунктів 9.15, 9.16, 9.17, 9.18.

"Переказ коштів з рахунку клієнтки здійснили з використанням інтернет-ресурсу, операції проведено коректно. Отже, здійснена операція по переказу коштів на картку іншого банку була підтверджена нею біометричними даними або кодом доступу. Вхід до системи дистанційного банківського обслуговування (ДБО) "Ощад24/7" та операції з переказу коштів здійснені коректно, що можливо лише за наявності реквізитів банківської картки SMS-паролів, Рush-повідомлення, які направлялись на фінансовий телефон та відомі виключно їй", - зазначили в Ощадбанку. 

Що вирішив суд? 

Жінці відмовили у задоволенні позову. AT "Ощадбанк" не несе відповідальності за здійснення операцій, що заперечуються нею. Підстав для відшкодування коштів в сумі 50 500 гривень немає. 

"Позивачка яка є потерпілою у кримінальному провадженні, в разі встановлення винних осіб, не позбавлена права звернутись до них з відповідним позовом (ст.ст. 55, 128 КПК України). Тож позов до публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" про захист прав споживача, задоволенню не підлягає", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.