На рахунку жінки був встановлений ліміт на зняття коштів у розмірі 10 тисяч гривень, але збільшувався саме працівниками Ощадбанку, що надало можливість переказу
У жінки з карткового рахунку списали 748 392 гривень. Це зробили невідомі особи шляхом блокування SIM-картки фінансового номера. На її користь з Ощадбанку стягнули пеню в сумі 123 484 гривень. Вона хоче стягнути пеню за інший період в сумі 526 867 гривень.
Як вказується у рішенні Жовтневого районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду, - ред.), ще у 2018 році при знятті коштів з термінала жінка дізналася, що її кошти у розмірі 748 392 гривень списані з поточного рахунку. Однак вона не робила ніяких транзакцій.
Рішенням Жовтневого районного суду Маріуполя Донецької області у справі, залишеним без змін поставною Донецького апеляційного суду від та поставною Верховного Суду, позов жінки до Ощадбанку - задоволено частково. З фінустанови на її користь стягнули банківський вклад у розмірі 748 392 гривень та пеню за кожний день прострочення повернення переказу у розмірі 123 484 гривень.
У листі Ощадбанк вказував, що 28 вересня 2018 року сторонні особи заблокували SIM-картки фінансового номера телефону жінки, з подальшим дистанційним його відновленням через гарячу лінію оператора. Вони зайшли до мобільного додатку "Ощад 24/7" та вивели кошти на рахунки інших клієнтів АТ "Ощадбанк".
"Таким чином, банком у порядку, передбаченому ст. ст. 12, 81 ЦПК України не доведено обставин, які безспірно свідчать про те, що клієнтка своїми діями чи бездіяльністю сприяла втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала змогу банку ініціювати платіжні операції, що свідчить про відсутність її вини", - йдеться у матеріалах справи.
На рахунку жінки був встановлений ліміт на зняття коштів у розмірі 10 тисяч гривень. Однак збільшувався саме працівниками Ощадбанку, що надало можливість переказу коштів з її рахунку.
Позов жінки задовольнили частково. З акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" на її користь стягнуть пеню за кожний день прострочення повернення переказу у розмірі 526 867 гривень.
"Позивачка не пропустила строк позовної давності, адже за захистом свого права вона звернулася до суду своєчасно - 25 лютого 2021 року (через 9 днів після отримання переказу), потім змінили підсудність розгляду даного спору і вона подала заяву до належного суду на підставі ч. 5 ст. 492 ЦПК України. З урахуванням викладеного, її вимоги підлягають задоволенню частково - шляхом стягнення з банку на її користь пені за 704 дні прострочення повернення переказу - у розмірі 526 867 гривень", - додали у суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.