Житомир насолоджувався цілодобовою електрикою за рахунок Дніпра - результати перевірки Держенергонагляду

Держенергонагляд перевірив застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних відключень (ГПВ) та справедливого розподілу електроенергії у шести областях України, найбільше порушень виявили на Житомирщині та Дніпропетровщині

Відключення світла
На Житомирщині диспетчери майже уникали відключень світла, а на Дніпропетровщині навпаки жорстко вимикали електрику

Житомиру вдавалося обходитися без відключень світла, це при тому, що на Дніпропетровщині діють жорсткі обмеження енергопостачання. Нещодавня перевірка показала численні порушення на Житомирщині, адже чергові диспетчери на підстанціях систематично не в повному обсязі відключали від енергопостачання всі черги та приєднували черги заведених до ГПВ. Про це 19 липня повідомили у Державній інспекції енергетичного нагляду України. 

Заява мера Житомира

У нещодавній публікації Економічної правди наводиться цитата мера Житомира Сергія Сухомлина про відсутність графіків відключень світла у місті нібито завдяки потужній електростанції. Станом на той час більшість країни вже місяць як жили за графіками відключень, коли світло було лише половину доби.

"У Житомирі відключень нема, жодної години. У міста є власна генерація на базі комунальних підприємств, а саме – велика сонячна електростанція потужністю 50 мегаватів на околиці", – говорив в червні міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Згодом видання уточнило, що коментар керівництва Житомира брався в червні, до того як через аномальну спеку по всій країні запровадили жорсткі обмеження. З 15 липня в цьому місті також суттєво обмежують споживання, хоча не так сильно, як в інших обласних центрах, зокрема столиці.

Що показала перевірка? 

Держенергонагляд перевірив застосування операторами системи розподілу (обленерго) графіків погодинних відключень (ГПВ) та справедливого розподілу електроенергії у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях. З'ясувалось, що в усіх областях не забезпечено максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами. Зокрема, виявлено, що не всіх споживачів, які не належать до обʼєктів категорії критичної інфраструктури, залучено до графіків погодинних відключень.

Найбільше порушень зафіксовано у Дніпропетровській і Житомирській областях. Причому на Житомирщині численні випадки стосуються невиконання команд диспетчерів НЕК Укренерго про запровадження ГПВ. Черговими диспетчерами на підстанціях систематично не в повному обсязі відключалися всі черги та приєднання черг заведених до ГПВ. За окремими населеними пунктами необхідні відключення приєднань розпочалось диспетчером після прибуття на диспетчерський пункт інспектора Держенергонагляду. До оперативних журналів чергових підстанцій вносяться дані, що не відповідають дійсності. Також на офіційному сайті ОСР постійно наводиться неправдива інформація щодо періодичності та тривалості застосування кожної черги ГПВ, строки перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам та вулицям. В цілому це призводило до систематичної неучасті обласного центру та інших міст області у застосуванні ГПВ, порушуючи принцип справедливості розподілу електроенергії між регіонами України. У Дніпропетровській області збільшено в декілька разів терміни застосування ГПВ та кількість черг, що застосовуються не за розробленим планом. Заживлення деяких споживачів може відбуватись пізніше встановленого ГПВ терміну, тому знеструмлення тривають понад 7 годин.

"За результатами перевірок надано приписи щодо усунення порушень у тижневий термін. Після цього проведуть повторні перевірки вказаних ОСР. При невиконанні виданих приписів до ОСР будуть застосовані штрафи. Починаючи з 22 липня, Держенергонагляд розпочинає перевірки у Києві, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській і Запорізькій областях", - заявили у Державній інспекції енергетичного нагляду України.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко відреагував на результати перевірки щодо відключень світла. Тепер йому стало зрозуміла ситуація з енергопостачанням Житомира. 

"Ось воно звідки щастя в Житомирі. Я одразу запідозрив, що щось не гаразд. На Житомирщині диспетчери часто ігнорували команди "Укренерго" та не вимикали світло споживачам. Мало того, працівники "Житомиробленерго" не пускали (!) інспекцію до диспетчерських пунктів; У Дніпрі, Кам'янському та Кривому Розі світло відключали не в повному обсязі, а в області — у рази більше. Ось так у нас в Україні все, коли реформи проходять, хтось щось вирішив між собою, а за підсумком у місті світло не відключають, зате в області по 18 годин. Розумієте, тепер, що з цими графіками, нас кругом дурять, кому треба включать, а кому не треба фіг вам, а не електроенергія", - акцентував Попенко. 

Скасування графіків відключення світла у трьох регіонах 

19 липня в деяких областях України скасували графіки обмеження енергопостачання. У Миколаївській області відключень світла не буде до 15:00. На Львівщині відновлення графіку відключень відбудеться за окремим розпорядженням, зараз світло є. На Івано-Франківщині також скасували відключення світла, але лише до 15:00.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube