Важка ситуація в енергетиці - як вимикатимуть електрику 19 липня

У Міненерго вказують, що відключень світла не передбачено для критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови

Міненерго
В Україні 19 липня графіки погодинних відключень діятимуть з 00:00 до 24:00

В Україні ситуація в енергетиці залишається складною. У системі є значний дефіцит генерувальних потужностей, тож протягом доби діють графіки відключень світла. Про це 19 липня повідомили в Укренерго. 

Упродовж минулої доби, 18 липня, для часткового покриття дефіциту Україна додатково залучала аварійну допомогу з Польщі. Для недопущення перевантаження енергосистеми в областях Дніпровського регіону застосовувались графіки аварійних відключень.

"На сьогодні заплановано, що графіки погодинних відключень діятимуть з 00:00 до 24:00. Про зміни в графіках дізнавайтесь на офіційних ресурсах обленерго у своїх регіонах. Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують понад 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови. Головна причина обмежень постачання електроенергії – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак. Втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей", - розповіли у Міненерго. 

На Чернігівщині через ворожі обстріли повітряних ліній знеструмлювались побутові споживачі. Загалом одномоментно знеструмлено 2 193 споживачі. У Харківській області внаслідок бойових дій вимикалась високовольтна повітряна лінія, що призвело до знеструмлення кількох підстанцій та приєднаних до них побутових споживачів. Споживачів частково заживлено.

У західному регіоні внаслідок технологічних порушень вимикалась високовольтна повітряна лінія. Знеструмлювались кілька підстанцій у Хмельницькій області та приєднані до них побутові споживачі. Усіх споживачів заживлено. Учора короткостроково відключалась високовольтна повітряна лінія, що з’єднує енергосистеми України та Молдови. Лінію включено в роботу.

У Хмельницькій області вимикалась високовольтна повітряна лінія, що призвело до знеструмлення кількох підстанцій - у Хмельницькій та Чернівецькій областях та приєднані до них побутові споживачі. Усіх заживлено. У Київській та Чернігівській областях після проходження грозового фронту вимикалися високовольтні повітряні лінії, знеструмлювалися підстанції, побутові споживачі та підприємства. Усіх споживачів заживлено.

Через складні погодні умови без електропостачання 150 населених пунктів у Чернігівській, Сумській, Київській, Одеській та Миколаївській областях. Енергетики заживили 9 478 споживачів, які були знеструмлені внаслідок бойових дій. Загалом через бойові дії та технічні порушення залишаються знеструмленими 530 населених пунктів. Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 14.91 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Протягом доби планується імпорт з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини максимальною потужністю 1 298 МВт. Експорту не відбувається та не передбачається.

Ситуація зі світлом в Україні могла погіршитися через відключення реактора на АЕС

Одна з причин жорстких обмежень електропостачання на лівобережній частині України – ймовірне поламання трансформаторів струму на Південноукраїнській АЕС, що призвело до відключення від електромережі одного з енергоблоків. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Водночас Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Spravdi на основі інформації від Енергоатому повідомляє:

  • атомні електростанції України, зокрема Південноукраїнська АЕС, працюють без технічних порушень та у штатному режимі,
  • персонал на АЕС забезпечує надійну експлуатацію об'єктів,
  • радіаційний стан на станції в межах норми,
  • американське паливо Westinghouse успішно експлуатується на атомних електростанціях та зарекомендувало себе по всім параметрам на відмінно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube