Банки України підписали меморандум про пільгове кредитування відновлення енергоінфраструктури: куди йти за грошима

Читать на русском

17 найбільших банків України під час Банківського форуму Економічної правди підписали меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури

Читать на русском
Банки, енергетика
Банки підписали меморандум щодо відновлення енергоінфраструктури

17 найбільших банків України під час Банківського форуму Економічної правди підписали меморандум про пільгове кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури

Банки-підписанти меморандуму зобовʼязуються докладати зусилля з організації доступного кредитування для підприємців, які реалізовують проєкти, спрямовані на підвищення рівня енергонезалежності країни. Детально про це 25 червня пише Економічна правда.

Які банки долучилися до меморандуму і яка сума кредиту?

До підписання спільного меморандуму долучилось 17 найбільших банків України, чисті активи яких станом на 1 травня 2024 року становили понад 83% від загальних активів усіє банківської системи України. Зокрема, підписантами стали:

  • Райффайзен Банк,
  • А-Банк,
  • УКРСИББАНК,
  • ОТП Банк,
  • МТБ банк,
  • Банк Кредит Дніпро,
  • Кредобанк,
  • ПУМБ,
  • СЕНС Банк,
  • Ощадбанк,
  • Укрексімбанк,
  • Укргазбанк,
  • Креді Агріколь Банк,
  • Піреус Банк МКБ,
  • Правекс-Банк,
  • ПриватБанк,
  • Глобус Банк.

Подання заявок з пільгового кредитування в напрямку енергетики може здійснюватися в будь-якому відділенні банків-підписантів або за допомогою інших каналів, така заявка буде розглядатись у пріоритетному порядку.
Сума кредиту залежно від сегмента може становити від 500 тис євро, до 25 млн євро.

Власний внесок клієнта повинен становити від 10% до 50% залежно від розміру проєкту. Валютою кредитування для малого та мікро бізнесу буде гривня, для середніх та корпоративних клієнтів - в разі наявності експорту і достатності валютних надходжень для покриття виплат за тілом кредиту і відсотками.

Які проєкти фінансуватимуть і на який термін?

Фінансувати будуть зокрема проєкти з будівництва сонячних, вітрових, біогазових станцій, біомаси, газотурбінних та газопоршневих електростанцій, промислові акумуляторні батареї, високоманеврені, накопичувані, когенерації тощо. Для ФОПів та малого бізнесу - енерго двері або вікна, сонячні панелі, тощо.

"Термін кредиту становитиме до 5-7 років. Територіально пільгове кредитування здійснюватиметься на всій території України, окрім тих, на яких ведуться або велися бойові дії та окупованих РФ територій. Вартість залежатиме від облікової ставки НБУ", - зафіксовано меморандумом.

Окрім цього, можливе беззаставне кредитування для малих проєктів мікро та малого бізнесу під поруку. У якості забезпечення пільгового кредиту можуть виступати: предмет фінансування (майнові права на об'єкт, обладнання) або альтернативна застава інших активів; майнові права на грошові потоки від існуючого бізнесу (як мінімум на період імплементації проєкту та за умови відсутності іншої достатньої застави); порука власника або іншого бізнесу або корпоративна гарантія. Гарантія МФО; страхування воєнних ризиків (за можливості).

Джерела погашення – грошові потоки від проєкту та/або існуючого бізнесу; потенційна економія витрат від запровадження енергоефективного обладнання чи власного енергозабезпечення.

Банки України підписали меморандум про пільгове кредитування відновлення енергоінфраструктури: що фінансуватимуть та на яку суму 1

Можлива також відстрочка погашення основної суми кредиту до 6-12 місяців або до моменту введення об'єкту в експлуатацію. Субординація коштів, внесених ініціатором проєкту поворотній основі. DSCR, DSRA, CAPEX/Maintenance reserve account, Cash Sweep - у разі необхідності.

Раніше Інформатор писав, що на початку червня уряд уже затвердив порядок надання фінансової підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 000 грн. А максимальна сума кредиту — 480 000 гривень терміном на п'ять років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.