Як уряд та НБУ стимулюють відновлення енергетики України: банкам розв’язали руки

Спільно з ВР уряд готує законопроєкт про зняття мита й податку на додану вартість на ввезення всього енергетичного обладнання.

Як уряд та НБУ стимулюють відновлення енергетики України: банкам розв’язали руки
В Україні на вимогу МВФ схвалили Стратегію з розвитку кредитування

На початку червня уряд уже затвердив порядок надання фінансової підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 000 грн. А максимальна сума кредиту — 480 000 гривень терміном на п'ять років. Про це йдеться у матеріалі Ліга.Нет 24 червня 2024 року. 

У першій декаді червня Нацбанк ухвалив Стратегію з розвитку кредитування. Документ спрямований на можливість видавати більше кредитів банками. 

"Готуємо програму пільгового кредитування на закупівлю енергообладнання як для громадян, так і для бізнесу. Розширюємо газову генерацію. Мова йде про газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки, а також про модульні котельні. Й одночасно нарощуємо видобуток газу. За п'ять місяців цього року "Нафтогаз" запустив 36 нових свердловин і збільшив видобуток на 10%", – заявив Денис Шмигаль.

В уряді говорять про спрощене підключення нових установок, гранти на встановлення сонячної генерації та теплових помп. Відомо, що на початку червня уряд уже затвердив порядок надання фінансової підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство становитиме 244 000 грн. А максимальна сума кредиту — 480 000 гривень терміном на п'ять років.

«Спільно з Верховною Радою Кабмін готує законопроєкт про зняття мита й податку на додану вартість на ввезення всього енергетичного обладнання, а також – усунення всіх митних формальностей», - йдеться у матеріалі.

Паралельно Нацбанк переглядає певні нормативи, аби банки мали змогу активніше роздавати позики.

«Є запити на проєкти по 100-200 МВт. Бо на заклик розвивати генерацію в Україні відгукнулися майже всі типи компаній. Зокрема, державні. Але по деяких проєктах це можуть бути значні кошти, тому тут ми в тому числі розглядаємо можливості партнерства з міжнародними банками», – повідомив заступник голови правління, відповідальний за корпоративний бізнес Ощадбанку Юрій Каціон.

НБУ знизив облікову ставку до 13%

В середині червня 2024 року Інформатор писав, що НБУ вкотре знизив облікову ставку в Україні - на цей раз на 0,5%. Тепер вона на рівні 13%. Національний банк України тим самим створює більш сприятливі умови для відновлення економіки України та стримує інфляцію і забезпечує більш вигідні умови для кредитування. Водночас у Росії облікову ставку у грудні підвищили до 16%, а зараз через санкції США та Великобританії проти Московської біржі там злетів курс долара та євро в обмінниках. 

Зниження облікової ставки позитивно відображається на кредитуванні населення та бізнесу. За даними директора департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Дмитра Замотаєва, протягом 2023 року, порівняно з 2022 роком, кількість споживчих кредитів збільшилася майже на 50%. А у 2024 році він очікує, що обсяги кредитування порівняно з минулим роком збільшаться у 1,5-2 рази та можуть вийти на довоєнний рівень. А це посилює конкуренцію між комерційними банками за споживачів.

Інформатор писав, що НБУ спростив отримання кредитів на відновлення енергетики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube