У ДТЕК зазначають, що у жінки немає доказів, що будинок відключили від електропостачання саме їхні працівники
Невідомі особи відключили будинок жінки від електропостачання. Вона неодноразово зверталася до ДТЕК з вимогою його відновлення, але безрезультатно. Громадянка вимагає від компанії компенсацію у розмірі 10 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Одеси, опублікованому 27 жовтня 2022 року.
26 січня 2021 року у будинку, який належить на праві власності жінці невідомі особи вимкнули електропостачання. Її звернення до «ДТЕК Одеські електромережі» не привели до поновлення електроживлення будинку.
"Відсутні докази того що електропостачання було відключено саме працівниками АТ «ДТЕК Одеські електромережі», а крім того підключення будинку до електромереж можливо лише при наявності допуску працівників до засобу вимірювальної техніки та допоміжного обладнання вузла обліку у місці її установки на території домоволодіння жінки. Не допуск співробітників ДТЕК до даного вузлу підтверджується актами про не допуск від 03.09.2020 року, 04.02.2021 року, 15.02.2021 року", - заявили в ДТЕК.
Суд частково задовольнив позов жінки. Бездіяльність акціонерного товариства «ДТЕК Одеські електромережі» у відмові у відновленні електропостачання у будинку з моменту отримання повідомлення про відсутність електропостачання 26.01.2021 року визнали незаконною. Електропостачання до будинку зобов'язали відновити, а також відшкодувати моральну шкоду у розмірі 2 189 гривень.
"Посилання на акти щодо не допуску працівників до засобу вимірювальної техніки та допоміжного обладнання вузла обліку у місці її установки на території домоволодіння позивачки не можуть бути прийняті судом, як належні докази, оскільки на судовому засіданні, не було доведено що відключення відбулось саме у зв'язку із не допуском працівників відповідача до вузла обліку електроенергії. Враховуючи що відключення електроенергії відбулось не у зв'язку із виявленням порушенням з боку споживачки, вимагання від нього усунення порушень як підстави для поновлення електроенергії є також незаконними. Вищевказані обставини надають суду підстави для висновку про те, що у цьому випадку відповідач не виконав належним чином свої зобов'язання згідно з умовами договору, бо отримавши повідомлення клієнтки про відсутність електропостачання та враховуючи відсутність офіційного припинення подання електропостачання, у встановлений термін не здійснив належним чином поновлення електроживлення", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.