“Це розплідник корупції”: користувачі соцмереж розкритикували “Клуб білого бізнесу” Гетманцева

Читать на русском

Законопроєкт назвали інструкцією з доїння бізнесу, який не входить до привілейованих

Читать на русском
Клуб білого бізнесу Гетманцева
Що кажуть про “клуб білого бізнесу” Гетманцева. Колаж: Інформатор

Законопроєкт назвали інструкцією з доїння бізнесу, який не входить до привілейованих

Законопроєкт голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева про “клуб білого бізнесу” активно критикують у соцмережах. Його називають інструкцією з доїння бізнесу, який не входить до привілейованого “білого списку”. Таким чином, зазначають, створюється сприятливе середовище для розвитку корупції.

Зокрема, з расизмом законопроєкт порівняв лідер руху “Демократична Сокира” Юрій Гудименко на своїй сторінці у Facebook. Він наголосив, що таким чином створюється дискримінація.

“У першому читанні прийнято законопроєкт про “клуб білого бізнесу”. Чудова назва, дуже двозначна. Звучить ніби як всі хто в клуб не входять – то чорний, тіньовий, поганий бізнес. А по факту це про щось типу расизму в світі, де колір шкіри можна купити за бабло. Купив – білий, не купив - чорний. Купив – проходиш у клуб "тільки для білих", не купив – лови прильотік”, – зазначив він.

За його словами, законопроєкт фактично створює список “правильного бізнесу”, за який відповідає податкова, згідно крітеріям, які встановила вона сама. Тож бізнес можуть і виключити зі списку.

Водночас членство, як він додає, матиме “переваги”. Основне не в тому, що підприємців з нього не чіпатимуть, а в тому, що “чіпатимуть з пошаною, попередженнями про майбутні перевірки з встановленням точної дати і консультаціями протягом 5 днів”.

“Як ви розумієте, якщо чесна і непідкупна податкова сама вирішує, який бізнес в білому списку, а який не пройшов фейс-контроль, ще і оновлює списки раз на квартал, то сигнал, який отримує весь бізнес в країні, максимально чіткий:

МИ БУДЕМО ПО МАКСИМУМУ ДОЇТИ ТИХ, ХТО НЕ В СПИСКУ

В СПИСОК ПОТРАПЛЯЮТЬ ЗА ЧЕМОДАН

ЧЕМОДАН ПРИНОСИТИ РАЗ НА КВАРТАЛ

ЧЕМОДАН МИ ТЕЖ ЗАЛИШИМО СОБІ, КУПИТЕ НОВИЙ”, – зауважив Гудименко.

Лідер “Демсокири” нагадав, що ініціював цей законопроєкт Данило Гетманцев, про якого, за його словами, “кожен більш-менш крупний підприємець в країні знає, що він фактично контролює податкову”. Тож таким чином, на думку Гудименка, Гетманцев хоче зробити “пас самому собі”.

“Я гадки не маю, чи читали взагалі депутати цю інструкцію по доїнню напівмертвої корови, але знаю точно, що підприємці в абсолютному ах*ї. Гетманцева знають всі і ненавидять всі. Цей законопроєкт це розплідник корупції в чистому вигляді”, – зазначив він.

У коментарях користувачі соцмереж погодилися із ним. Вони назвали Гетманцева “катастрофою для української економіки”. Деякі підприємці завили, що до них вже втретє за місяць приходять з податковою перевіркою “під надуманими приводами”, через що навіть звільнилася бухгалтерка.

“Схоже на спосіб поставити бізнес на абонемент. Гроші наперед”, – кажуть бізнесмени у коментарях. 

Водночас українці саркатично пропонують створити “золотий” і “платиновий” клуби. Таким чином, можна буде розширити “привілеї” для тих, в кого буде так званий “абонемент”.

“Вважаю, що це неправильний підхід. Крім “білого списку компаній” треба ще зробити “золотий список”. А якщо в тебе платина, то можеш навіть післати на**р детективів НАБУ чи БЕБ. Ото буде правильно", - написав в гумористичному ключі на Facebook Serg Marco (Олександр Карплюк).

“Клуб білого бізнесу” Данила Гетманцева

Відомо, що Верховна Рада прийняла законопроєкт №11084 про внесення змін до ПКУ щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства у першому читанні за основу. Його метою є запровадження особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. 

Зокрема, документом пропонується запровадити перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану. Йдеться про вимоги щодо рівня сплати податків, рівня нарахування заробітної плати тощо. Вестиме цей перелік Державна податкова служба, а інформацію про включення платник отримуватиме через електронний кабінет.

Нагадаємо, що за словами директора економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолія Амеліна, цей законопроєкт є дискримінаційним та порушує презумпцію невинуватості, аби створити "концтабір" для підприємців, які не увійшли до списку "обраних". Ухвалений в першому читанні закон щодо "клубу білого бізнесу" в Раді має спрямовуватися на зниження податкового тиску, але експерти сумніваються у його дійсному впливі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.