Закон про посилення мобілізації передбачає можливість для військовозобов’язаних уточнити свої дані через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста
До 17 червня уряд має законодавчо забезпечити створення та функціонування електронного кабінету призовника. На це відводиться двомісячний строк з дня опублікування закону про посилення мобілізації. Як еКабінет буде функціонувати, пише 23 квітня Dev.ua.
Згідно з новим Законом, військовозобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента про оголошення мобілізації зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) або Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у ТЦК за місцем свого перебування або знаходження.
«Тобто, військовозобов’язані українці мають за 60 днів, тобто до 18 липня 2024, уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані», - пояснюють правознавці.
Відповідно до закону про цифровізацію обліку Електронний кабінет — це персональний кабінет, за допомогою якого призовнику, військовозобов’язаному, резервісту, який пройшов електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації про його персональні та службові дані, а також до послуг.
Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Закон про посилення мобілізації передбачає, що Кабмін повинен у двомісячний строк з дня опублікування цього Закону забезпечити створення та функціонування електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного чи резервіста — тобто, до 17 червня.
Міністерство закордонних справ видало документ, який забороняє керівникам усіх дипустанов України надавати консульські дії громадянам України за кордоном призовного віку. Нововведення тимчасове і почне діяти з 23 квітня. Можливо буде оформити лише документи для повернення в Україну.
Як повідомило видання ZN.UA, посилаючись на лист першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, консультативні послуги МЗС не будуть надавати чоловікам віком від 18 до 60 років. Таким чином хочуть стимулювати врегулювання ними постановки на військовий облік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.