Через нові податки малі АЗС в Україні можуть зникнути і здорожчає пальне - нардеп

Уряд України пропонує нові зміни в оподаткуванні АЗС, це може призвести до закриття малих заправок та подорожчання пального, вважає Ніна Южаніна

Податок, пальне
Малі АЗС в Україні можуть зникнути і здорожчає пальне

Через нові податки малі АЗС в Україні можуть зникнути і здорожчає пальне. Про це повідомила народна депутатка України Ніна Южаніна, коментуючи законопроєкт №11416, поданий до Верховної Ради. Свою точку зору вона висловила в телеграм-каналі.

Ніна Южаніна заявила, що законопроєкт №11416 створений для лобіювання інтересів великого бізнесу. Він нібито передбачає збільшення доходів бюджету для фінансування армії, але за його допомогою фактично просуваються інтереси великих паливних компаній.

Зокрема, новий законопроєкт передбачає запровадження авансового платежу з податку на прибуток для АЗС у розмірі 4000 гривень на 1 куб. метр резервуарів для пального.
Для типової АЗС з резервуарами об'ємом 60 куб. метрів це означатиме щомісячний платіж у 240 тисяч гривень, або майже 3 млн гривень на рік.

«Великі гравці паливного ринку, які оперують АЗС у великих населених пунктах і мають значні прибутки від продажу пального, можуть і не помітити запровадження таких авансових платежів. Але для невеликих АЗС, які здебільшого забезпечують пальним населення та бізнес у невеликих селах та селищах, такі аванси призведуть до їх закриття», - пише Южаніна.

Ця ініціатива, вважає нардеп, разом із підвищенням акцизів на пальне, неминуче призведе до зростання цін на пальне. Южаніна висловила занепокоєння, що такі зміни можуть призвести до закриття невеликих АЗС, які забезпечують паливом сільське населення та малий бізнес у віддалених регіонах.

У Верховній Раді планують підвищити війський збір - доходи українців зменшаться ще помітніше

Нардепи планують підвищити війський збір, відповідно доходи українців зменшаться ще помітніше. Додатково планується ввести податок на солодку газовану воду, через який пляшка Coca-Cola подорожчає щонайменше на 4 грн, а в перспективі - в 2,5 рази. Аудитор та економіст Михайло Крапивко розповів Інформатору, які це матиме наслідки для населення.

За новим законопроєктом ставка військового збору буде підвищена до 5% на доходи, згідно з статтею 163 Податкового кодексу (зараз вона 1,5%). Юридичні особи зобов’язані сплачувати 1% від доходів, отриманих від будь-якої діяльності. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали першу, другу та четверту групу єдиного податку, встановлено ставку 5% від суми, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам на місяць (або поки що по 800 грн на місяць). Для ФОП третьої групи ставка становитиме 1% від доходу (зараз цього немає).

Також планується ввести акциз на газовані солодкі напої - по 0,1 євро на літр. Це означає, що літрова пляшка умовно Sprite або Живчика подорожчає щонайменше на 4 грн. Але мова йшла також про те, що Coca-Cola може зрости у вартості у 2,5 рази. Цей законопроєкт передбачає суттєве підвищення податкового навантаження і має на меті забезпечити додаткові надходження до бюджету. 

"На мій погляд, такі економічні інновації - це підрив економіки України (базису для її оборони) та робота на агеросора. Нічого доброго я тут не бачу. Як на мене, це диверсія", - наголошує Михайло Крапивко. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube