Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

В Міноборони пояснили, як відбувається процес призначення штрафів за не оновлення військово-облікових даних

Міноборони, штраф
В Міноборони немає мети підвести всіх під штраф

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що не буде так, що всім поставлять галочки і автоматично розішлють штрафи за не оновлення військово-облікових даних. Про це він сказав у коментарі «Радіо Свобода».

Дмитро Лазуткин зауважив, що перш ніж призначити штраф, спочатку треба виявити правопорушення.

«Якщо вдалося виявити правопорушника - затримати та доправити для складання протоколу. Якщо не вдалося - викликати повісткою для оновлення даних або рекомендованим листом з метою складення протоколу. Скласти постанову з правопорушником або без нього, вручити під розпис або направити постанову... Це цілий процес», - пояснив Дмитро Лазуткін.

За його словами, мета була – оновити свої дати, спонукати людей «зачекінитися», «вказати свій телефон і місце проживання, актуальне, а не всіх підвести під штраф».

Які покарання чекають чоловіків за кордоном за порушення військового обліку 

На українських чоловіків, які перебувають або проживають за кордоном, очікують штрафи, якщо вони не оновили інформації про себе, або не стали на військовий облік. Розмір цих штрафів коливається від 17 до 25,5 тисяч гривень. При цьому навіть 17-річні юнаки мають стати на облік призовників. 

Як повідомив юрист компанії ЮФ "GRACERS" Сергій Савинський у коментарі "РБК Україна", за неоновлення даних та відсутність на військовому обліку будуть штрафи. При цьому оновити дані про себе за кордоном можна різними способами. Одним із них є консульські установи нашої держави.

Юрист пояснює, що українські чоловіки за кордоном мають надати оновлену інформацію про адресу свого проживання, актуальні телефонні номери для зв'язку з ними, електронну адресу, іншу персональну інформацію. Ці дані вони можуть скерувати до ТЦК та СП електронним листом, повідомити телефонним дзвінком, оновити їх самостійно через застосунок Резерв+, або ж звернутися до дипломатичної установи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube