Як відбувається рекрутинг добровольців за письмовими згодами командирів, роз’яснили в Генштабі

У Генштабі надали короткий опис порядку залучення добровольців для призову під час мобілізації за письмовими згодами від командирів військових частин

Мобілізація
У Генштабі пояснили правила рекрутингу за письмовою згодою командирів частин

У Головному управлінні персоналу Генерального штабу ЗСУ надали роз'яснення щодо питань рекрутингу громадян, які у добровільному порядку звертаються для призову по мобілізації за письмовими згодами від командирів військових частин. Про це пише Судово-юридична газета.

 У Генштабі надали короткий опис порядку для громадян, які цікавляться рекрутингом до лав ЗСУ за допомогою онлайн-платформ з пошуку роботи “Lobby X”, “Work.ua”, “Robota.ua” та “OLX робота” , а також через ТЦК, ЦНАП або рекрутингові центри видів (родів) військ. За результатми співбесіди вони отримують письмові згоди (рекомендаційні листи) від командирів військових частин пріоритетного комплектування для їх призову по мобілізації. Що відбувається далі?

«Після отримання письмової згоди від командира військової частини, яка включена до переліку пріоритетних, кандидат (доброволець) звертається до ТЦК та СП в якому він проходить заходи попереднього професійно-психологічного відбору, медичної комісії (ВЛК) та направляється до навчальних військових частин ЗС України для проходження базової загальновійськової підготовки, після завершення якої направляється для подальшого проходження військової служби виключно до військових частин, відповідно до письмової згоди», - пояснили в Генштабі.

Крім того, Генеральний штаб ЗС України доводить до ТЦК та СП, навчальних військових частин (підрозділів) інформацію про військові частини, які визначені пріоритетнимидля комплектування особовим складом (перелік яких може уточнюватися відповідно до клопотань військ (сил) та рішень керівництва ЗС України).

«Разом з тим, командир військової частини непріоритетного комплектування, перед тим, як надати письмову згоду відібраному на військову службу кандидату, повинен порушити клопотання з обґрунтуванням та списками таких кандидатів до органу військового управління за підпорядкованістю», - зауважили в Генштабі.

Відповідними органами військового управління узагальнюються зазначені списки кандидатів за підпорядковані військові частини та направляються встановленим порядком до Генерального штабу ЗС України для отримання дозволу щодо надання письмової згоди на подальший призов та направлення, після проходження базової загальновійськової підготовки, до тих військових частин непріоритетного комплектування, які порушили відповідні клопотання.

Прикордонники пояснили, що буде, якщо людина, яка перетинає кордон, об'явлена ​​в розшук ТЦК

В окремих пунктах пропуску на українському кордоні в окремі години можуть бути присутні представники територіальних центрів комплектування. Але вони не беруть участі в заходах прикордонного контролю. За словами речника ДПСУ Андрія Демченка, працівники ТЦК можуть допомогти прикордонникам у тому випадку, "якщо виникають якісь питання відносно документів або інформації".

Демченко, якого цитує ТСН.ua, додав, що якщо людина, яка перетинає кордон, перебуває у розшуку, то прикордонники можуть звернутися до поліції, щоб ті доправили її до ТЦК. Речник ДПСУ раніше зазначав, що представники ТЦК можуть перебувати на КПП, проте їм заборонено роздавати повістки

Ухилянтів, яких спіймали на кордоні, відправлятимуть одразу до ТЦК. Відповідний дозвіл передбачений постановою Кабінету міністрів від 16 травня 2024 року № 560. Ці правила стосуються всіх прикордонних регіонів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube