Чоловік через невдалу заправку на АЗС ОККО не встиг на ділову зустріч в Італії, то був змушений ночувати в Івано-Франківську
Чоловік вирішив заправитися на автозаправній станції ОККО бензином А-95, однак оператор залив дизельне пальне. Внаслідок такої помилки двигун Honda Odyssy через незначний час вийшов з ладу. Це сталося на проїжджій частині автодороги й була висока ймовірність аварії. Він зазнав емоційних потрясінь та вимагає компенсацію у розмірі 18 366 гривень. Про це йдеться у рішенні Сколівського районного суду Львівської області, опублікованого 2 січня 2019 року.
17 серпня 2017 року чоловік заправлявся на АЗС «ОККО-РІТЕЙЛ». Попри прохання заправити бензин марки А-95, оператор залив дизельне пальне у кількості 50 літрів, яке коштувало 1 174 гривень. Внаслідок такої помилки двигун автомобіля Honda Odyssy через незначний час вийшов з ладу. Оскільки зупинка роботи двигуна транспортного засобу відбулася безпосередньо на проїжджій частині автодороги і була висока ймовірність дорожньо-транспортної пригоди, він зазнав емоційних потрясінь.
Згідно з актом діагностики від 18.08.2017 року виявлено наявність дизельного пального у паливному баці, хоча автомобіль розрахований на використання бензинового палива. Даний випадок призвів до зупинки автомобіля у ході експлуатації. Представники «ОККО-РІТЕЙЛ» приїхали до автомобільного сервісу та відшкодували йому вартість ремонту в розмірі 8 161 гривні, а також вартість залитого дизпалива у розмірі 1 174 гривні. На переконання чоловіка, це підтверджує факт визнання провини. 17.08.2017 року він мав виїжджати автомобілем до міста Ліньяно Саббядро/Пінета (Італія), де у нього була призначена ділова зустріч. Ним був заздалегідь заброньований та частково оплачений готель, що підтверджується відповідними документами, перекладеними на українську мову. Оскільки громадянин не мав можливості встигнути на ділову зустріч, то був змушений ночувати в Івано-Франківську та повністю скасував поїздку, втративши кошти у сумі 350 євро. Також були витрачені кошти на послуги евакуатора, що становили 1 800 гривень.
Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Його звинувачення виявились бездоказовими.
"Позивачем не надано доказів, які б підтверджували право власності на автомобіль марки Honda Odyssy, з позовом про відшкодування збитків за пошкодження котрого він звернувся до суду. Мало того він сам у заяві стверджує, що зазначений автомобіль на праві власності належить дружині, а не йому. Суд дійшов висновку, що оскільки ним не доведено наявності у нього права власності на транспортний засіб, пошкоджений відповідачем, то ним й не доведено і факту порушення таким пошкодженням будь-якого свого права. Крім того, суд звертає увагу й на те, що не надано доказів відшкодування відповідачем у добровільному порядку вартості ремонту згідно з попереднього наряду-замовлення від 18.08.2017 року у розмірі 8 161 гривні, як і вартості залитого дизпалива у розмірі 1 174 гривень, у зв'язку з чим його твердження про визнання провини представниками відповідача є голослівним та не підтверджене матеріалами справи. Натомість відповідачем заперечується факт відшкодування будь-яких витрат. Також доказів того, що саме з вини помічника оператора АЗС який, як стверджує позивач, переплутав рукава колонки з паливом, матеріали справи не містять, як і не містять доказів замовлення позивачем пального марки А-95, а не дизельного пального. З огляду на вказане, відсутні й правові підстави для відшкодування витрат, пов'язаних зі скасуванням позивачем поїздки у сумі 11 566 гривень та скасуванням бронювання у сумі 350 євро. За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність достатніх підстав для задоволення позову, а, відтак, у його задоволенні слід відмовити", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.