Чому можуть відхилити заяву на виплати лікарняних: роз'яснення ПФУ

У ПФУ пояснили, через що заяву-розрахунок для оплати лікарняних можуть відхилити, які найпоширеніші помилки

У ПФУ пояснили, як не припуститися помилок при оформленні заяви-розрахунку для оплати лікарняних
Виплати

Фінансування для оплати лікарняних роботодавцям здійснюється через Пенсійний фонд України. Це відбувається на підставі поданої заяви-розрахунку. Йдеться про документ з інформацією про суми коштів, нараховані застрахованим особам. У ПФУ пояснили, чому таку заяву можуть відхилити.

Про це розповіли на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Зазначається, що заяву-розрахунок, які подавали в електронному вигляді, можуть відхилити у разі наявності помилок. Найпоширеніші помилки експерти назвали наступні:

  • неправильно заповнено реквізити страхувальника: місцезнаходження (вказано не повністю або з помилками), номер рахунку, МФО банку тощо;
  • не внесено дані щодо належності застрахованої особи до пільгової категорії (наприклад, до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи);
  • невідповідність між набутим страховим стажем застрахованої особи (за останні 12 місяців), і тим, що зазначений в Реєстрі застрахованих осіб;
  • неправильно розраховано суму виплат за листком непрацездатності. 

"Роботодавці, які з певних причин не можуть скористатись електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, можуть скласти заяву-розрахунок в паперовій формі та подати її до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України", - зауважили в Пенсійному фонді України.

За що можна отримати страховий стаж, крім роботи

Раніше в Пенсійному фонді України пояснювали, що страховий стаж зараховується також тим особам, які доглядають за людиною з інвалідністю першої групи. Експерти пояснили, що Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачає можливість зарахування за певних умов до страхового стажу періодів догляду. Період догляду зарахують до страхового стажу в тому випадку, якщо людина:

  • Є працездатною (не досягла пенсійного віку; не є особою з інвалідністю);
  • Не працювала в цей період;
  • Отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube