Експерт не виключає, що зниження цін на автогаз продовжуватиметься
В Україні підвищення вартості бензину відбувалося насамперед через зростання курсу основних іноземних валют. Ситуація може змінитися через плани підвищити акциз на паливо. Не виключається, що він підніметься вже з серпня. Про це 6 травня у коментарі РБК-Україна розповів експерт ринку пального Геннадій Рябцев.
За його словами, паливо може подешевшати, якщо гривня зміцнюватиметься.
"Зростання ціни на бензин відбувалося з об'єктивних причин. Це пов'язано зі здешевленням гривні. Якщо зростання курсу валют припиниться, то ціни стабілізуються, а якщо гривня зміцнюватиметься, то паливо може подешевшати", - зазначив Рябцев.
Залежність вартості бензину від валютного курсу є очевидною – він закуповується в країнах Європи, завозиться через західний кордон, акциз з палива платиться в євро. Причиною здешевлення дизельного та автогазу Рябцев вважає профіцит цих видів палива після закінчення опалювального сезону. Він не виключає, що зниження цін на автогаз продовжуватиметься, що може підштовхнути автомобілістів активніше переходити на цей вид палива. Що ж стосується можливого впливу на зміну цін планів підвищити акциз на паливо, то поки це не відбивається на роздрібних цінах.
"Законопроєкт передбачає підвищення акцизів тільки з 1 липня. Коли його ухвалять, поки не ясно. Я не виключаю, що акциз може піднятися і з серпня. А доти ще багато може статися, у тому числі й зниження вартості палива", - зазначив Рябцев.
Підвищення акцизу на пальне призведе до здорожчання транспортних послуг, а відтак - вдарить не тільки по аграріях, а по всім українцям. Про це вказував президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
"Не тільки в період посівної, а в цілому сьогодні приймати рішення, які одночасно вплинуть на всі сектори економіки, є недоцільно. Підвищення акцизу на пальне вплине на життя людей, які постійно використовують кошти для того, щоб переміщуватися по території. І це не тільки про власні авто - ціни на квитки теж піднімуться. Тому в цей період приймати такі рішення, я думаю, невчасно і недоречно", - зауважував Козаченко.
За його словами, ця ініціатива не мала достатньої публічної дискусії. Також не було представлене обґрунтування, чому це важливо сьогодні для України.
"Я впевнений, що більшість буде проти цього рішення, і воно сьогодні недоцільне. Адже кожен українець буде платити за це зі своєї кишені", - резюмував Козаченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.