Через помилку в свідоцтві жінка не може реалізувати своє право власності та розпоряджатися нерухомим майном
У свідоцтві про право власності на квартиру не вірно зазначено ім'я співвласниці. Цей факт підтверджується даними в її паспорті, картці платників податків та свідоцтва про народження. Вона звернулася із заявою до ЦНАПу, аби усунути помилку, але їй відмовили через відсутність законної підстави та технічної можливості вносити зміни до записів Реєстру прав власності на нерухоме майно. У зв'язку із даними розбіжностями громадянка не може реалізувати своє право власності та розпоряджатися нерухомим майном. Про це йдеться у рішенні Семенівського районного суду Полтавської області, опублікованому 22 травня 2024 року.
Жінка є однією зі співвласників квартири, загальною площею 55,1 кв.м., житловою площею 29,9 кв.м. Органом приватизації Семенівської селищної ради видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії на вказану квартиру. Однак, у вказаному свідоцтві допущена помилка, а саме не вірно зазначено ім'я співвласника. Даний факт підтверджується даними в її паспорті, картці платників податків та свідоцтва про народження. У грудні 2023 року вона звернулася із заявою до ЦНАПу Семенівської селищної ради для усунення даної помилки, але їй було повідомлено, що згідно зі свідоцтвом про право власності на даний об'єкт, реєстрацію якого проведено КП "Лубенське МБТІ", тому у державних реєстраторів ЦНАП Семенівської селищної ради відсутня законна підстава та технічна можливість вносити зміни до записів Реєстру прав власності на нерухоме майно, оскільки даний реєстр є невіддільною архівною частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У зв'язку із даними розбіжностями громадянка не може реалізувати своє право власності та розпоряджатися нерухомим майном.
Позов жінки задовольнили повністю. Суд дозволив встановити факт, що має юридичне значення, що правовстановлюючий документ: свідоцтво про право власності на нерухоме майно видане 10.06.2003 року Органом приватизації Семенівської селищної ради щодо 2-х кімнатної квартири, співвласником за яким є вона.
"Заявниця належним і допустимими доказами довела допущену помилку у написанні її імені у згаданому свідоцтві про право власності на нерухоме майно і суд погоджується із доводами її заяви про встановлення відповідного факту, що має юридичне значення. Враховуючи зазначене, оцінивши наявні у справі докази, суд робить висновок про наявність достатніх правових підстав для задоволення вимог заяви", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.