Заброньованим чиновникам, депутатам та експертам з реформ пропонують дозволити безперешкодно виїжджати за кордон
В Раді зареєстрували законопроєкт 11460. Пропонується надати право вільного виїзду за кордон народним депутатам, чиновникам, суддям, прокурорам, представникам громадських організацій, що входять до переліку заброньованих у зв’язку з отриманням іноземного фінансування. Про це 5 серпня пише Судово-юридична газета.
Згідно з законопроєктом, ініційованим Петром Порошенком та групою інших народних депутатів, народним депутатам, чиновникам, суддям, прокурорам, представникам громадських організацій, що внесені до переліку заброньованих у зв’язку з отриманням фінансових грантів від міжнародних партнерів, експертам з питань нормативних актів та іншим, хто має право на бронювання пропонується дати право безперешкодного виїзду за кордон на час дії бронювання.
Відповідний законопроєкт 11460 під назвою «щодо додаткових заходів із посилення мотивації та захисту прав військовослужбовців в умовах дії воєнного стану» зареєстрували у Верховній Раді 2 серпня.
Нагадаємо, що нині відповідно до цієї частини бронюванню підлягають, серед інших, військовозобов’язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах і організаціях, які визначені критично важливими.
В Україні пропонують створити нове Міністерство демографії та діаспори й на додаток окрему державну установу – Фонд відновлення демографічного потенціалу. Відповідний законопроєкт 11424 зареєструвала група народних депутатів, серед яких Микола Княжицький, Наталія Піпа, Роман Лозинський та інші.
На думку депутатів, прийняття закону про створення Міністерства демографії й діаспори не потребуватиме додаткових витрат, оскільки може бути реалізоване шляхом перерозподілу коштів між бюджетними програмами.
«Додаткові витрати можуть бути покриті за рахунок коштів, що надходять до державного бюджету в рамках програм допомоги та грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також добровільних внесків фізичних і юридичних осіб, у тому числі нерезидентів України, агентств та установ зарубіжних країн, міжнародних фінансових та інших організацій», - вважають автори законопроєкту.
Таким чином, впроваджуються механізми фінансування державної демографічної політики, до яких відносяться не лише кошти Державного бюджету України, але й кошти зовнішніх донорів, а також гранти, які виділятимуться спеціально створеною цим законопроєктом установою – Фондом відновлення демографічного потенціалу України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.