В Кременчуці, Луцьку, Миколаєві та Чернігові відкриваються хаби для жінок-переселенок й жінок, постраждалих від війни
В Кременчуці в рамках проєкту «Місце надії України» відбулося відкриття хабу для жінок ВПО. Це перший з чотирьох хабів, які відкриваються по різних містах України: в Кременчуці, Луцьку, Миколаєві та Чернігові. Про це повідомляє “Кременчуцький Телеграф”.
На сьогодні вже зареєстровано близько 1300 жінок ВПО на участь в проєкті «Місце надії України», з них близько 400 жінок — мешканки Полтавщини. Головна мета — допомогти жінкам та дівчатам, що постраждали від війни або були вимушені змінити місце проживання, адаптуватися до нових реалій життя.
“Ми захотіли створити таке місце, в якому б жінки почувалися спокійно, могли б підтримувати одна одну, спілкуватися, допомагати, розвиватися. Для цього в нас є два напрямки: по-перше, це психологічна допомога і соціальна адаптація й вже потім професійне навчання й працевлаштування,” — розповіла керівниця проєкту, президентка асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.
Вона повідомила, що в рамках проєкту заплановано забезпечити підтримку та інтеграцію 1000 жінкам та як мінімум 300 жінок працевлаштувати або допомогти відкрити власний бізнес. Особливу увагу приділять мешканкам сільської місцевості.
Жінок та дівчат, які потрапили в проєкт, чекає групова робота з психологинями, можливість працевлаштування у сфері сільського господарства, відкриття власної справи (ягідництво, овочівництво, тваринництво), різні майстер-класи, цікаві зустрічі й знайомства, корисні тренінги.
“Тренінги з підприємництва будуть проходити раз на тиждень, весь комплекс включає 10 блоків, спрямованих на те, щоб жінки від генерації бізнес-ідеї дійшли до готового бізнес-плану і старту власного бізнесу. Щоб вони пройшли весь цей етап разом з нами,” — зауважила керівник відділу навчання проєкту Світлана.
Участь у заходах безкоштовна. Заявку на участь можна заповнити за цим посиланням. Поставити запитання можна за телефоном, +380674873742 (Viber, WhatsApp, Telegram), +380673469058 (Viber, WhatsApp, Telegram).
Проєкт «Місце надії України» впроваджується Асоціацією «Ягідництво України» в партнерстві з ГС «Інноваційне фермерство і кооперація» та БО БФ «Світ жінок», за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН.
Для внутрішньо переміщених осіб в Україні розроблено новий інструмент державної підтримки - субсидії на оренду житла. Після узгодження із зацікавленими сторонами він буде поданий на розгляд уряду.
«Разом із міжнародними партнерами, з народними депутатами ми розробили ще один проєкт на підтримку вразливих категорій наших співгромадян - субсидія на оренду житла для ВПО. Підкреслюю, що це лише попередні пропозиції, які ще будуть обговорюватися. У разі схвалення їх урядом ми разом з Пенсійним фондом, одним з найбільш розвинених з точки зору цифрової бази органів в системі соціальної підтримки і який вже має потужну інфраструктуру, розпочнемо пілот цього проєкту. Попередньо - в окремих регіонах. Але ця пропозиція також іще дискутується», - розповіла перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак.
Вона підкреслила, що новий інструмент, коли буде запроваджений, діятиме паралельно з виплатами на проживання, які наразі становлять 2 000 та 3 000 грн на місяць на особу. Розробники пропонують, щоб субсидія на оренду житла призначалася тим родинам, видатки яких на оренду перевищують 30% сукупного доходу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.