Долар подорожчав, євро впав у ціні - НБУ встановив курс валют на 22 липня

Як змінився курс валют в Україні станом на 22 липня 2024 року - Новини Економіки

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на понеділок, 22 липня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 22 липня. Долар виріс у ціні на 7 копійок, євро навпаки подешевшало. Про це свідчать дані сайту НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,49 гривні. Це на 7 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,18 гривні. Він впав у ціні на 8 копійок.

Курс валют на 22 липня:

  • Долар - 41,49 гривні;
  • Євро - 45,18 гривні;
  • Польський злотий - 10,54 гривні;
  • Швейцарський франк - 46,66 гривні;
  • Юань - 5,70 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 22 липня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,85 гривні, а продаж - 41,95 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,67 гривні, а продаж - 45,85 гривні.

Чого очікувати від курсу валют поточного тижня

Прогнози експертів цього разу помітно відрізняються: від песимістичного до більш поміркованого, однак, на їхню думку, девальвація гривні триватиме. Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у коментарі ТСН.ua припускає, українська влада зважилась нарешті на стрімку девальвацію гривні. І невелике зростання курсу долара у липні – лише початок значно масштабнішого збільшення вже невдовзі.

"Влада взяла курс на девальвацію гривні, та це лише одна зі складових подальшого закручування гайок, – вважає експерт. – Додатково у цьому році потрібно отримати "на війну" близько 500 млрд грн. Тому заплановано підвищення податків, зокрема військового збору від 1,5% до 5%, акцизів на пальне, спиртне, навіть на солодкі напої, збори на купівлю автомобілів тощо. Очікувана і емісія гривні. Якщо раніше була політика на утримання інфляції у межах 10%, то з другого півріччя ситуація, як бачимо, докорінно змінюється. Нацбанк більше не стримуватиме подорожчання долара, роблячи значні продажі на міжбанківському ринку. На поточному тижні побачимо подальше зростання курсу, цілком імовірно, вище 42 грн/долар", - сказав Охріменко.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин послався на позицію Нацбанку щодо подальшої монетарної політики, викладену у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді НБУ на липень поточного року. За його словами, на поточному тижні курс долара має зупинитись на нинішньому рівні.

"Регулятор визнає, що від квітня обсяги міжнародної фінансової допомоги очікувано знизилися, одночасно збільшився відплив капіталу з державного і приватного сектора через скорочення заборгованості за кредитами перед нерезидентами, також зріс попит з боку населення на готівкову валюту. У підсумку золото-валютні резерви зменшились, однак залишаються достатніми, це 39 млрд доларів. Враховуючи надходження макрофінансової допомоги від ЄС та траншу від МВФ, резерви наразі відновляться до майже 40 млрд доларів. Інтервенції НБУ і надалі залишаються основним балансуючим механізмом на валютному ринку. Тобто, на мою думку, висновок із цього такий: на поточному тижні курс долара має зупинитись на нинішньому рівні", – говорить Пендзин.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин також згоден, що наступає момент чергової рівноваги курсу. І головне, що спонукає Нацбанк до такого кроку – можлива збитковість банківських депозитів у гривні.

"Якщо не втримати курс – може початися масовий відтік депозитів населення з банківської системи, і зупинка цього процесу обійдеться дорого для золото-валютних резервів", – вважає Шевчишин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube