Дослідники перевірили якість пального з різних АЗС України: де бензин добрий, а де не дуже

Експерти перевірили бензин в Україні, водіїв попередили про фальсифікати на АЗС

Експерти Інституту споживчих експертиз поділилися результатами дослідження щодо якості бензину в Україні
Бензин

В Україні наразі немає дефіциту пального. Зокрема, завдяки імпорту. Проте нелегальні виробники все ще існують. Експерти київського  Інституту споживчих експертиз провели дослідження та з'ясували, якої якості в Україні продають пальне на різних АЗС та 26 лютого опублікували результати.

Як передає expertise, перевірку пройшла більша частина великих мереж АЗС. Зокрема, це WOG, ОККО, ANP, PRIME, SOCAR, MARSHALL, БРСМ НАФТА), а також серйозні регіональні гравці (KLO, AVANTAGE 7, ZOG, BVS, NEFTEK, УКРПЕТРОЛЬ, RUR, ВЕСТА. Також фахівці відібрали зразки на поодиноких АЗС NPG, NG та двох "діжках" у столиці та Дніпрі. Адже через низьку ціну клієнтам цікаво, що саме їм продають на таких заправках.     

Отримані результати розділили на три зони: зелена, синя та червона. У зелену зону внесли мережі, результати яких відповідали нормативам Євро-5, тобто європейське пальне. У синю зону потрапили мережі з незначними відхиленнями. У червону - мережі, пальне на яких взагалі не відповідало жодним нормативам. 

У зеленій зоні опинилися 6 мереж. Це великі мережі АЗС WOG, ОККО, KLO, PRIME, AVANTAGE 7, ZOG та ANP. Особливо звернули увагу на октанове число (найважливіший для роботи двигуна фактор). Норматив встановлено на рівні не нижче 95 одиниць. У WOG рекордний запас (97,7 од.). Відмінно – ОККО (96,8), KLO (96,8). У PRIME, AVANTAGE 7, та ZOG – більше 96-ти од. Експерти пояснили, що при таких показниках двигун працює на повну потужність.   

Якщо казати про вміст ароматичних вуглеводнів, то у всіх учасників значення в межах норми, найкращий показник у ОККО – лише 14,7 %, AVANTAGE 7 (28.5). Найменша кількість бензолу (токсична речовина, якої повинно бути найменше) – у PRIME (0,19 % при нормі не вище 1%) та ОККО (0,21%).

У синій зоні опинилися преміальна мережа SOCAR, а також дискаунтери BVS та NEFTEK. Експерти зазначили, що там виявили незначні відхилення від стандарту Євро 5 зафіксовані у SOCAR та BVS за вмістом сірки – 15 та 14 мг/кг відповідно.

У червоній зоні виявився бензин А-95 мереж БРСМ НАФТА, MARSHALL, NPG, УКРПЕТРОЛЬ, RUR, ВЕСТА, а також купа "діжок", які можна зустріти на узбіччі. У мереж  MARSHALL, ВЕСТА, NPG та УКРПЕТРОЛЬ октанове число виявилося набагато нижчим від необхідного – від 92 до 93 одиниць. Фахівці пояснили, що це є маркером саморобного палива, виготовленого в кустарних умовах.     

Рекордсменами по "сумішам" стали види пального, куплені на АЗС RUR в Кіровоградській області – 78,8 одиниць. У "діжках" в столиці теж показник не відстає - 85,8 одиниць. Саме тому і ціни на таких заправках на близько на 10 гривень за літр менші від конкурентів.   

Крім того, у зразку пального, який було придбано на АЗС мережі RUR, в лабораторії знайшли абсолютний рекорд по вмісту бензолу, - 10,2%. Це небезпечна сполука, від якої в результаті утворюється нагар та відбувається перегрів двигуна. Це також може погіршити здоров'я водіїв та пішоходів. 

Фото: expertise
Фото: expertise

Як не можна зберігати пальне?

Раніше експерти розповідали про те, що не рекомендується зберігати пальне в пластикових контейнерах, які не призначені для цього. Також небезпечно зберігати бензин та дизель у приміщеннях, де є відкритий вогонь або можливість іскри. Фахівці рекомендують зберігати пальне в спеціальних металевих або пластикових контейнерах, які відповідають вимогам безпеки.   

"Не залишайте бензин та дизель у побутових холодильниках або морозильниках, оскільки це може призвести до вибуху. Завжди дотримуйтесь інструкцій виробника щодо зберігання пального", - додали експерти. 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube