ДТЕК обмежив жінці використання дозволеної потужності з 3,5 кВт до 1,2 кВт - чи стягнув суд компенсацію

У ДТЕК вказують, що жінка не зареєструвала право власності на житловий будинок, що є обов'язковою умовою для укладення договору про користування електричною енергією

ДТЕК
Жінка вимагає від ДТЕК компенсацію у розмірі 50 тисяч гривень через обмеження використання потужностей

Жінка незадоволена діями ДТЕК, який переніс лічильник з її будинку та обмежив використання потужності з 3,5 кВт до 1,2 кВт. Вона вимагає від енергопостачальника компенсацію у розмірі 50 тисяч гривень. Про це йдеться у рішення Баришівського районного суду Київської області, опублікованому 27 квітня 2023 року.

«ДТЕК Київські регіональні електромережі» безперебійно постачав електроенергією в потужності 3,5 кВт. Однак, 28 листопада 2019 року компанія перенесла вузол обліку спожитої електроенергії з її будинку на дворову електроопору та обмежив використання потужності з 3,5 кВт до 1,2 кВт. 

Розгляд справи 

12 березня 2002 року жінка успадкувала від свого померлого батька житловий будинок, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.03.2002 року. Відповідно до вимог п. З, п. 4 Правил користування електричною енергією для населення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 26 липня 1999 року №1357, між нею та ПрАТ «Київобленерго», правонаступником якого є приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські регіональні електромережі», 1 вересня 2001 року був укладений договір про користування електричною енергією, згідно з яким вона набула статусу споживача. Їй безперебійно постачали електроенергію в передбаченій договором потужності 3,5 кВт. Також був відкритий особовий рахунок, щомісяця виставлялись на її ім'я рахунки за спожиту електроенергію, які громадянка регулярно сплачувала.

28 листопада 2019 року при виконанні робіт з перенесення вузла обліку спожитої електроенергії з будинку жінки на дворову електроопору, ДТЕК, шляхом заміни раніше встановленого автоматичного вимикача, автоматичним вимикачем з номінальним струмом вставок теплового розчіплювача 6 ампер безпідставно обмежив її у використанні дозволеної договірної потужності з 3,5 кВт до 1,2 кВт, що підтверджується наданим громадянкою розрахунком, який зроблений по методиці та правилах енергопостачальника викладених в його офіційному листі №04/200/10011087 від 31.12.2019 року. Однак, нею не надано копію договору, відповідно до якого вона є споживачем електричної енергії.

"Позивачкою не було зареєстровано право власності на житловий будинок, що є обов'язковою умовою для укладення договору про користування електричною енергією. Електрозабезпечення будинку здійснювалося на підставі договору, при укладанні якого споживачу було встановлено прилад обліку тип СО-И446 та дозволена до використання потужність 1,2 кВт. Встановлений автоматичний вимикач з номінальним струмом вставок теплового розчіплювача 6 А не обмежує відповідача у використанні встановленої договірної потужності 1,2 кВт. Відповідно до п. 5.5.5.10 ПРРЕЕ, споживач електричної енергії зобов'язаний узгоджувати з ПрАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, які здійснюються для збільшення споживання електричної потужності", - заявили у ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона не довела, що є споживачкою послуг ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», оскільки не надала договору про користування електричною енергією.

"Звертаючись до суду, позивачка не надала належних й допустимих доказів свого права власності на об'єкт нерухомості, електричні мережі, не надала доказів що з «ДТЕК Київські регіональні електромережі» укладено договір про користування електричною енергією, а відтак не довела, що її права порушені відповідачем", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube