ДТЕК вимагає від киянина сплатити за електроенергію, яку спожила інша людина - що вирішив суд

«ДТЕК Київські електромережі» просили провести перерахунок спожитої електроенергії відповідно до досягнутої між співвласниками квартири домовленості, попри це їм погрожували відключити від енергопостачання

ДТЕК
ДТЕК просить через суд стягнути з чоловіка кошти за електроенергію, яку спожив інший співвласник квартири

Чоловіка вимагають сплатити рахунки за електроенергію, яку використав інший співвласник квартири. Він просить стягнути з ДТЕК моральну шкоду в розмірі 7 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Дніпровського районного суду Києва, опублікованому 5 лютого 2019 року.

Чоловіки є співвласниками квартири по 1/2 частині кожен. Оскільки один з них має численні претензії до енергопостачальника то до їх вирішення за електроенергію він не сплачує. При цьому, другий оплачує вартість спожитих послуг з постачання електричної енергії. Тому 21.09.2017 року вони уклали договір про встановлення пропорцій споживання електроенергії, холодної води та послуги з водовідведення, згідно з яким один споживає 60 % електроенергії, а інший відповідно 40 %. Вказаний договір було надіслано до ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» з проханням провести перерахунок спожитої електроенергії відповідно до досягнутої між співвласниками домовленості. Попри це, ДТЕК систематично погрожував відключенням електроенергії. А потім, вводячи суд в оману, подав заяву про видачу судового наказу, внаслідок чого громадянин отримав судовий наказ від 2 серпня 2018 року про стягнення з нього боргу, утвореного іншим співвласником. Даний судовий наказ скасований ухвалою суду від 16 жовтня 2018 року.

Тобто, рішенням суду встановлено, що ДТЕК діяв протиправно, зловживаючи своїми процесуальними правами. При цьому, компанія подаючи заяву про видачу судового наказу свідомо ввела суд в оману, щодо суттєвих обставин справи. ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» не бажаючи надати чоловіку відповіді на підняті неодноразово питання в заявах щодо обґрунтованості та законності нарахування заборгованості щодо нього, зловживаючи своїми правами, вчиняє психологічні та юридичні атаки на співвласника квартири з наміром домогтися протиправного впливу на другого співвласника житла. При цьому ДТЕК грубо порушує права громадянина, як споживача на звернення для отримання інформації щодо надаваних послуг та умов такого надання, чим завдає моральної шкоди й шкоди здоров'ю, постійно тримаючи психіку в напруженні, в перманентному стресі. Розмір моральної шкоди ним оцінено у 7 тисяч гривень.  

"Електропостачання квартири, як об'єкта побутового споживача в розумінні пункту 1.1.2. ПРРЕЕ, здійснюється на підставі договору про користування електроенергією від 19.12.2009 року, укладеного між ПАТ «Київенерго», правонаступником якого є ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» та ОСОБА_2 виконання умов договору є обов'язковим для його сторін. При цьому ОСОБА_1 не є стороною даного договору. Оскільки, розрахунки за спожиту електроенергію здійснювались споживачем ОСОБА_2 не в повному обсязі, йому направлялись попередження про припинення постачання електроенергії. Оскільки між сторонами спір не врегульовано, відповідач скористався своїм правом на звернення до суду щодо примусового стягнення заборгованості за поставлену електроенергію, шляхом подання заяви про видачу судового наказу з вимогою стягнути заборгованість з ОСОБА_2, як сторони за договором про користування електричної енергії яка неналежним чином виконала свої зобов'язання з оплати спожитої електричної енергії. Своєю чергою, ОСОБА_2 не позбавлений права у регресному порядку стягнути відшкодовані ним збитки з ОСОБА_1 шляхом подання відповідного позову до суду, враховуючи укладений між ними «договір щодо встановлення пропорцій споживання електроенергії, холодної води та послуги з водовідведення». Отже, в діях відповідача відсутні ознаки введення будь-кого в оману або протиправних дій. Крім того, позивачем ОСОБА_1 не зазначено жодного доказу, який би підтверджував ступінь завданої моральної шкоди, «психофізичних» страждань та в чому саме полягають моральні переживання позивача 1 і його фізичні страждання у зв'язку з заподіяною шкодою", - заявили у ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив у задоволенні позову. Вимоги чоловіків до ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» виявились необґрунтованими. 

"Позивач не надав суду належних та допустимих доказів того, що ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» зловживав своїми правами стосовно позивачів, звертаючись до суду як із заявою про видачу судового наказу про стягнення боргу з ОСОБА_2 так і з відповідними приписами і попередженнями про припинення постачання електричної енергії. А відтак, вимоги позивачів щодо визнання протиправними дій відповідача та зобов'язати ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» припинити зловживання своїми правами, ставити вимоги до ОСОБА_2 щодо оплати ним електроенергії, яку спожив ОСОБА_1, суд вважає безпідставними, необґрунтованими, не доведеними та такими, що не підлягають задоволенню. Оскільки вимога про відшкодування моральної шкоди, є похідною від основної - визнання дій відповідача протиправними у зловживанні своїми правами, та враховуючи відсутність правових підстав для її задоволення, то відсутні підстави і для стягнення із відповідача моральної шкоди. З огляду на викладене у задоволенні позову слід відмовити у повному обсязі", - наголосив ДТЕК. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube