ДТЕК виставив рахунок за електроенергію в 35 888 гривень, але абонент не погодився - що вирішив суд

Працівники ДТЕК звинуватили чоловіка у втручанні в роботу лічильника

ДТЕК
Чоловік вимагає ДТЕК скасувати акт про порушення правил користування електричною енергією, за яким йому донарахували 35 888 гривень

Працівники ДТЕК зафіксували порушення правил користування електричною енергією за адресою чоловіка та донарахували 35 888 гривень. Однак він вважає, що акт склали за невірною методикою та вимагає його скасування. Про це йдеться у рішенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області, опублікованому 18 квітня 2019 року. 

25.03.2016 року представники «ДТЕК Дніпровські електромережі» на об'єкті виконання договору (постачання електроенергії) провели технічну перевірку та склали акт про порушення. В ньому вказано, що «виявлені явні ознаки втручання в параметри розрахункового засобу обліку з метою зміни його показів - вплив на лічильник 26675 електричної енергії радіочастотним випромінюванням радіоелектронного засобу. Порушення зафіксоване вбудованим індикатором (зі світловою індикацією) впливу радіочастотним випромінюванням. Однак, такі висновки викладені в спірному акті, ґрунтуються лише на суб'єктивних припущеннях членів комісії, що здійснювали перевірку, і не можуть бути підставою для доведення факту порушення ним правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №28 від 31.07.1996 року. Він направляв до ДТЕК та НКРЕКП звернення з обґрунтуванням необхідності відновлення порушеного права і скасування вказаного рішення, на що ДТЕК приймає рішення про скасування нарахувань, оформлене протоколом від 29.04.2016 року. НКРЕКП листом надала відповідь, в якій наголошує на неправомірності дій ДТЕК та на необхідності скасування рішення.

В серпні 2016 року чоловік звертався на завод-виробник лічильника для отримання компетентного висновку про втручання до лічильника та його придатність до експлуатації, на що отримав відповідь у вигляді акту обстеження від 10.08.2016 року, в якому головний інженер ПАТ «МИТЕЛ» зробив висновок про те, що лічильник відповідає ТУ та Методиці перевірки індикації та придатний до експлуатації. Однак, не дивлячись на обумовлений нормативно-правовими актами порядок, ДТЕК 19.05.2017 року, повторно прийняв рішення на підставі спірного акта річної давнини донарахувати 35 888 гривень, застосувавши знову методику, яка застосована бути не може. На розгляд цього питання його не запрошували, оскаржуване рішення було направлене поштою. 

"Спірний акт про порушення ПКЕЕ складений з дотриманням вимог чинного законодавства, розглянутий на засіданні комісії та відповідно до п. 2.5 формула 2.4 методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правило користування електричною енергією, вірно здійснене нарахування не облікованої електричної енергії. При цьому, в акті про порушення зафіксовано факт втручання споживачем у діяльність лічильника, відповідальність за збереження та цілісність якого покладена на споживача відповідно до договору. Оскільки в цьому випадку, факт фіксації індикатором впливу фізичних полів на прилад обліку електричної енергії не пов'язано із порушенням пломб або приладів обліку, то не обов'язкова наявність доказів вилучення сторонніх пристроїв, за допомогою яких вчинявся вплив на засіб обліку (додаткова експертиза корпусу приладу обліку щодо наявності внутрішніх втручань), достатньо самої фіксації індикатором впливу на лічильник, що і зафіксовано в акті перевірки", - заявила на судовому засіданні представниця ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Суд визнав недійсним та скасував рішення акціонерного товариства ДТЕК «Дніпровські електромережі» по розгляду акту від 25.03.2016 року про порушення правил користування електричною енергією, оформлене протоколом від 19.05.2017 року, про нарахування йому недорахованої активної енергії в розмірі 35 888 гривень. 

"Суд не погоджується із висновком комісії щодо наявності вини споживача у порушенні роботи засобу обліку, а відтак і самого правопорушення. Оскільки акт про порушення від 25.03.2016 року складено з порушенням вимог ПКЕЕ та методики, то нарахування обсягу та вартості необлікованої електричної енергії на його підставі є протиправним. Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та вважає за можливе захисти його права шляхом визнання недійсним та скасування рішення акціонерного товариства ДТЕК «Дніпровські електромережі» по розгляду акту від 25.03.2016 року про порушення правил користування електричною енергією, оформлене протоколом від 19.05.2017 року про нарахування йому недорахованої активної енергії в розмірі 35 888 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube