Економічна ситуація в Україні погіршилася - опитування

Також поменшало людей, які дають високу оцінку добробуту власної родини

Економіка України
Українці почали гірше оцінювати економіку країни. Колаж: Інформатор

У грудні 2023 року громадяни почали гірше оцінювати економічну ситуацію в Україні у порівнянні з лютим-березнем цього ж року. Крім того, погіршився оптимізм щодо економічного становища країни у середньостроковій перспективі. Також українці нижче оцінюють рівень добробуту власної родини.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного опитування, яке тривало з 8 по 15 грудня 2023 року. Його провів фонд "Демократичні інціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Українці скептично оцінюють ситуацію в країні. У травні 2021-го 60% опитаних оцінювали її як “дуже погану” або “досить погану”. А вже у вересні-жовтні 2022-го частка таких зросла до 64,5%. Однак вже у лютому 2023-го показник впав до 55%. 

Наразі ж 66,5% так оцінюють ситуацію, 3% – як “добру” і “дуже добру”, а 27% – як “не погану і не добру”.

Оцінка рівню добробуту сімей

“У вересні-жовтні 2022 р. дещо зросла частка громадян, які оцінювали його як “дуже” або “досить поганий” (до 39%), частка тих, хто вважав його “добрим” або “дуже добрим”, знизилася до 10%. За даними опитування, проведеного у лютому-березні 2023 р., так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту родини дещо покращилася і стала близькою до показників, які були зафіксовані у травні 2021 р: 35% оцінювали його як “дуже” або “досить” поганий, 50% - як “не поганий і не добрий”, 12% - як “добрий” або “дуже добрий”, – йдеться у повідомленні.

Однак у грудні 2023 частка тих, хто вважає, що ситуація в економічній сфері зміниться на краще – впала до 7%. Тих, хто вважає, що вона погіршиться, стало більше до 33%. Водночас частка українців, які вважають, що вона не зміниться, – 48%.

Схожа тенденція і в очікуванні змін у короткостроковій перспективі рівня добробуту. Тих, хто впевнений у покращенні, наразі 8%. Ще 25% вважають, що він погіршиться. І 53% думають, що нічого не зміниться.

Як зазначають соціологи, після початку широкомасштабної війни спостерігалося істотне покращення економічних очікувань у середньостроковій перспективі (2-3 роки – ред.). Зокрема, тих, хто очікував, що економічне становище країни за цей період покращиться, у вересні-жовтні 2022-го зросла з 30% до 43% з травня 2021-го. У лютому-березні 2023-го - до 52%. 

Втім, вже у грудні цього року таких українців стало менше – 34,5%. Тих, хто очікує погіршення, стало 22%. Ще 16% громадян вважають, що ситуація не зміниться.

Опитування в Україні

Згідно з одним з останніх соцдосліджень, якщо б зараз українці опинилися у грудні 1991-гоку, коли відбувалися президентські вибори, більшість з них підтримали б Вʼячеслава Чорновола, а не Леоніда Кравчука. Серед нинішніх українців зараз би 74% проголосували за Чорновола, а за цого опонента віддали би свій голос 13%. При цьому за лідера Народного руху України проголосували б 81% громадян, які станом на 91-й рік мали право голосу.

Ще одне опитування показало, що більш ніж третина українців (37%) хотіли б, щоб в Україні створили спеціальний Уряд національної єдності з більшості фракцій у парламенті, як це було в Ізраїлю, коли на нього напав ХАМАС. Українці також назвали 71 прізвище імовірних очільників уряду національної єдності, серед яких: Залужний, Порошенко, Тимошенко та навіть зрадник Мураєв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live.  Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube