В Україні з'явилася нова шахрайська схема щодо надання фінансової допомоги переселенцям — що слід знати

Читать на русском

Організатор шахрайської схеми утримується в одній з установ виконання покарання

Читать на русском
Шахрайство
Шахраї отримували дані банківських карток громадян та привласнювали їх заощадження

Організатор шахрайської схеми утримується в одній з установ виконання покарання

В Україні шахраї під приводом надання допомоги переселенцям від благодійних фондів та держави отримували дані банківських карток громадян. Вони привласнювали їх заощадження. Встановлена сума збитків перевищує 100 тисяч гривень.

Як розповіли у пресслужбі кіберполіції, організатор шахрайської схеми утримується в одній з установ виконання покарань. Чоловік залучив до незаконної діяльності декількох посібників з "волі". Лідер злочинної групи поширював в інтернеті фейковий контент щодо надання фінансової допомоги переселенцям від різних благодійних фондів та держави.

Як діяла шахрайська схема

Для участі у вигаданій програмі жертва мала перейти за фішинговим посиланням і ввести дані банківської картки на підконтрольному зловмисникам ресурсі. Після цього аферист купував різноманітні товари онлайн, які "оплачували" власники скомпрометованих банківських карток. Посібники за вказівкою організатора передавали отримані товари до установи виконання покарань.

За іншим сценарієм зловмисники оформили повернення вже замовлених товарів та заволодівали коштами потерпілих. Гроші розподіляли між собою та витрачали на власні потреби. Наразі встановлено 8 постраждалих, яких встигли ошукати правопорушники. Загальна сума збитків перевищує 100 тисяч гривень.

Що загрожує шахраям 

Оперативники провели 8 обшуків у приміщенні пенітенціарної установи та в оселях фігурантів на Львівщині. Вони конфіскували мобільні телефони, накопичувачі даних, банківські та SIM-картки, документи, зокрема десятки фіскальних чеків. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч.ч. 3, 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Шахрайство під виглядом фейкових ботів провідних українських організацій

Зловмисники у месенджерах створюють клони ботів та фішингові посилання нібито на ресурси провідних українських організацій, зокрема енергетичних компаній. Кінцевою метою шахраїв є збір конфіденційних даних користувачів для привласнення їх заощаджень. Кіберполіція закликає дотримуватися наступних порад:

  • налаштуйте двофакторну автентифікацію;
  • ретельно перевіряйте посилання;
  • не розголошуйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у повідомленнях або безпосередньо у застосунки;
  • регулярно переглядайте підключені пристрої та активні сеанси у месенджерах;
  • отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
  • не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім.

При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку. Варто заблокувати карту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.