Міністр оборони Франції Себатьян Лекорню сказав, що KNDS, яка виробляє продукцію, включаючи самохідні гаубиці Caesar, артилерійські системи та бронетехніку, закріпиться в Україні за допомогою місцевого підприємства
Франція та Німеччина погодилися об'єднати зусилля для виробництва боєприпасів в Україні через нову дочірню компанію KNDS. Таким чином союзники Києва прагнуть посилити військову допомогу. Про це 22 березня повідомило агентство Bloomberg.
Згідно з угодою, франко-німецький виробник бойових танків створить в Україні підрозділ для виробництва боєприпасів і запасних частин до зброї їхнього виробництва, вже переданої Україні. Французький міністр оборони Себастьян Лекорню сказав, що KNDS, яка виробляє продукцію, включаючи самохідні гаубиці Caesar, артилерійські системи та бронетехніку, закріпиться в Україні за допомогою місцевого підприємства. За його словами, виробництво боєприпасів має переміститися ближче до лінії фронту, це буде дуже важливо для поставок.
"Ми, Франція та Німеччина, хочемо допомогти Україні зробити виробництво боєприпасів більш самодостатнім", — сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
За даними Мілітарного, вищевказане рішення має величезне значення для України, бо хоча можливо комусь абревіатура KNDS може ще здатися маловідомою, але саме під такою спільною назвою виступає об'єднання Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та Nexter. А флагмани цих компаній точно відомо всім: танк Leopard 2 та САУ Caesar. Хоча звісно продукція KNDS, як німецького, так і французького сегмента значно ширша.
Зокрема частина Nextrer у KNDS - це французький танк Leclerc, колісна бойова машина VBCI, а також вся лінійка бронемашин за програмою SCORPION для сухопутних сил Франції: заміна БТР VAB у вигляді Griffon, розвідувальний Jaguar, як заміна AMX-10RC, а також легкий MRAP Serval. Також це й надпотужне виробництво боєприпасів всіх калібрів, починаючи від 20-мм до 155-мм, включно з відомим своєю ефективністю проти бронетехніки, шляхом самонаведення, високоточних Bonus. А німецька KMW - це звісно Leopard 2, але ще й PzH 2000 разом із новітньою колісною САУ RCH-155, яку також мають отримати ЗСУ. Це також й бронемашини Dingo, БМП Puma, башта якої використовується у Boxer, а також самохідна зенітна установка Gepard, яка хоча й знята з озброєння, але знаходиться у каталозі продукції KMW.
Таким чином KNDS перекриває значну кількість озброєння, що вже експлуатується у ЗСУ, а не "перших парах" дозволить значно пришвидшити цикли ремонту та відновлення озброєння. А надалі стати базою для його локалізованого виробництва. Що насправді має величезне значення не лише для України, а, якщо все буде реалізовано у найкращому вигляді, для самих Німеччини та Франції. Бо зараз дефіцит озброєння та виробничих потужностей призводить до появи парадоксальних ситуацій. Наприклад, коли Австралія експортуватиме до Німеччини німецькі колісні БМП Boxer, що розроблена німецьким Rheinmetall. Також заходження KNDS є для конгломерату цілком логічним кроком й з погляду бізнес-інтересів. Бо це вже зробив Rheinmetall з конкретними планами з виробництва та ремонту, аналогічно - BAE Systems.
У світі пропаганди є вислів: можна весь час дурити маленьку кількість людей, можна маленький період часу дурити всіх, але постійно дурити всіх неможливо. Сьогодні росія продовжує цю лінію, намагаючись дурити своє населення, заявляючи, що все під контролем. Проте, з часом суспільство розумітиме розрив між цими промовами та реальністю. Поговоримо про це з колишнім громадянином росії, нині чувашським сепаратистом Михайлом Орєшніковим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.