В Україні з'явилася Єдина ветеранська лінія: куди захисникам можна звертатися за допомогою

В Україні запустили нову гарячу лінію для ветеранів, за якими номерами можна звернутися

В Україні запустили нову гарячу лінію для ветеранів спільно з Червоним Хрестом
Гаряча лінія для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Українським Червоним Хрестом впровадила "Єдину ветеранську лінію". Це телефонна служба підтримки для ветеранів, а також їхніх родичів. У Мінветеранів 20 березня пояснили, куди можна зателефонувати, щоб отримати допомогу. 

Як повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України, впровадження нової телефонної "Єдиної ветеранської лінії" - це важливий крок нової ветеранської політики. Зазначається, що йдеться, зокрема, про підтримку не тільки українських захисників та захисниць, але й їхніх рідних. 

"Працює "Єдина ветеранська лінія" щодня з 08:00 до 20:00 у тестовому режимі. Долучайтеся до тестування – ваші питання важливі для нас", - зазначили у відомстві. 

Звертатися за допомогою можна за телефоном 0 800 505 217. Фахівці зможуть надати консультацію з нагальних питань ветеранам і ветеранкам, членам їхніх сімей. Також йдеться про допомогу родинам полеглих воїнів. 

Куди звертатися учасникам бойових дій за безкоштовною правничою допомогою

Раніше в Міністерстві юстиції України пояснювали, що учасники бойових дій мають право на усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги: від консультацій до представництва інтересів у суді. Йдеться про допомогу від штатних юристів центрів з надання безоплатної вторинної правничої допомоги або адвокатів, які співпрацюють з системою БПД. Ветерани можуть отримати ці послуги, наприклад, для:

  • оскарження дій чи бездіяльності військової частини, органів влади;
  • оформлення чи перерахунку пенсії, інших соціальних виплат та пільг;
  • виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;
  • вирішення сімейних питань: аліментів, розлучення, спадщини;
  • розв’язання інших правових проблем, у тому числі в судовому порядку.

Військові, які не мають статусу Учасника бойових дій, можуть звертатися до системи БПД та отримати безкоштовну первинну правничу допомогу. Йдеться про консультації, роз’яснення, допомогу у складенні документів, крім документів для звернення до суду. Як отримати БПД:

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube