Україна отримала від Канади 2 млрд канадських доларів: на яких умовах

Читать на русском

До Державного бюджету України від Канади надійшло 2 млрд канадських доларів (екв. 1,5 млрд дол. США) кредиту на пільгових умовах

Читать на русском
Мінфін, Канада
Канада - стратегічний партнер України

До Державного бюджету України від Канади надійшло 2 млрд канадських доларів (екв. 1,5 млрд дол. США) кредиту на пільгових умовах

Фінансова допомога від Канади надійшла в рамках третьої додаткової угоди. Вона є продовженням первісної угоди, підписаної 8 серпня 2022 року. Про це 21 березня повідомили в Міністерстві фінансів України.

Як пояснили в Мінфіні, основна угода 2022 року заклала фундамент для взаємодії та підтримки між країнами, а додаткові угоди розширюють і поглиблюють цю співпрацю, враховуючи актуальні потреби та виклики.

«Канада - стратегічний партнер України, який надає не лише фінансову підтримку, але і є надійним партнером у військовому та гуманітарному аспектах. Наші країни плідно співпрацюють у різних сферах, у тому числі через розвиток та поглиблення двосторонніх економічних відносин, що неодноразово демонструвалось крізь ініціативи та спільні проекти. Крім того, Канада підтримує Україну у сфері фінансового моніторингу, поставивши рф в один ряд з країнами з чорного списку FATF, що становить суттєвий крок у звуженні можливостей агресора на міжнародній арені, особливо у зоні транскордонних розрахунків», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Додатковий кредит надається на строк у 10 років, процентна ставка – 1,5% річних. Пільговий період становить 4,5 роки від дати надходження коштів. Загальна сума прямої бюджетної підтримки від Канади з початку 24 лютого 2022 року становить майже 7 млрд канадських доларів.

Востаннє до державного бюджету України від Канади надходило 2,4 млрд канадських доларів ($1,8 млрд) ще у березні минулого року. Кошти надавалися через механізм адміністративного рахунку Міжнародного валютного фонду.

Раніше Інформатор писав, що в Україні інвестори можуть отримати від держави кілька видів підтримки, що становлять до 30% від суми інвестпроєкту зі значними інвестиціями. На компенсації інвесторам заклали цього року 3 млрд грн. Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проєкт вартістю від 12 млн євро. Термін реалізації проєкту – до п'яти років.

У цьому відео обговоримо Запорізький напрямок, чи залишиться він найгарячішою точкою або ж його варто розглядати як лише одну з багатьох можливих напрямків. А говорити про це будемо з ветераном війни Юрієм Гудименком. Долучайтеся до перегляду, щоб почути думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.