Хто зможе у 2024 році вийти на пенсію у 60 років, а кому доведеться почекати

У разі недостатньої кількості страхового стажу, вийти на пенсію можна у 63 роки чи 65 років

Пенсія
Для виходу на пенсію за віком у 63 роки достатньо мати 21 рік стажу

Українське законодавство передбачає, що можна вийти на пенсію за віком у 60 років як чоловікам, так жінкам. Однак не всі мають можливість скористатися цим правом у цьому самому віці. Про це детально пише Sud.ua.

Однією з умов для отримання пенсії у віці 60 років є наявність страхового стажу тривалістю не менше 31 року. У разі недостатнього стажу, особі доведеться виходити на пенсію пізніше

У разі недостатньої кількості страхового стажу, вийти на пенсію можна у 63 роки чи 65 років. Для виходу на пенсію за віком у 63 роки достатньо мати 21 рік стажу, а для виходу на пенсію у 65 років – 15 років.

Проте ці вимоги будуть застосовуватися лише в 2024 році; після цього періоду кількість необхідних років страхового стажу для отримання пенсії буде поступово зростати до 2028 року.

Для виходу на пенсію у 60 років стаж має становити:

  • у 2025 році — не менше 32 років;
  • у 2026 році — не менше 33 років;
  • у 2027 році — не менше 34 років;
  • у 2028 році — не менше 35 років.

Для виходу на пенсію у 63 роки стаж має становити:

  • у 2025 році — від 22 до 32 років страхового стажу;
  • у 2026 році — вимоги до стажу становитимуть від 23 до 33 років;
  • у 2027 році — від 24 до 34 років;
  • у 2028 році — від 25 до 35 років.

Якщо людина у 65 років не матиме необхідної кількості страхового стажу, вона зможе претендувати лише на державну соціальну допомогу.

Кому і навіщо потрібно проходити ідентифікацію в Пенсійному фонді України?

Ідентифікація пенсіонерів - є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Україні вона діє на постійній основі та стосується всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат. Мета ідентифікації – перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони були призначені.

"Абсолютна більшість українських пенсіонерів і отримувачів соціальних виплат не зважали на дію цієї норми, оскільки зазвичай проходили фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертав уваги. Наприклад, особисто звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки. Або ж ідентифікацію на практиці здійснював листоноша, вручаючи пенсію", - пояснили в Мінсоцполітики.

Для окремої категорії громадян норма проходження фізичної ідентифікації останні 3 роки не застосовувалась. Протягом трьох останніх років виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 р., здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації, з моменту введення в Україні карантину у зв‘язку з Covid-19. Наразі ця вимога відновлена і для них. Для інших вона діяла весь час.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube