Електронна петиція на сайті Кабміну, яка вимагає перегляду Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки, зібрала 25 000 підписів
Петиція на сайті Кабміну, яка закликає переглянути Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки, досягла необхідного порогу підписів. Відомо, що прийняття стратегії лобіює голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев. Автор петиції, Дмитро Боярчук, вказує на серйозні недоліки стратегії та вимагає публічних консультацій перед її ухваленням.
На сьогодняшній день електронна петиція на сайті Кабміну щодо необхідності перегляду Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки зібрала 25 182 підписів. Автор петиції, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук підкреслив головну вимогу - "ніколи про наші податки без нас".
На думку Боярчука, національна стратегія має кілька серйозних недоліків. Зокрема, вона передбачає наділення фіскальних органів повноваженнями судової та правоохоронної системи, включаючи оперативно-розшукову діяльність та право ухвалювати рішення про стягнення боргу та доступ до банківської таємниці.
Інші його зауваження стосуються пропозицій обмежити використання спрощеної системи оподаткування, розширити дискреційні повноваження для слабких фіскальних органів та відсутність переходу на міжнародні стандарти податкового обліку, які є більш дружніми до платників податків порівняно з національними стандартами.
"З огляду на викладене звертаємось із вимогою переглянути Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки після публічних консультацій із бізнес-асоціаціями та громадськістю", - йдеться у петиції.
Нагадаємо, що міністерство фінансів у Національній стратегії доходів на 2024-2030 роки пропонує звузити використання спрощеної системи оподаткування, аргументуючи це потребою ліквідувати схеми ухилення від оподаткування. Однак, згідно з численними дослідженнями, основні ухилення від оподаткування відбуваються через інституційну неспроможність фіскальних органів, тоді як зловживання на спрощеній системі мають значно менший масштаб.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна назвала Національну стратегію доходів України - "стратегією втрат". Свої висновки вона обґрунтувала підрахунками, в яких фігурують мільярди гривень.
Уряд затвердив Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки у грудні 2023 року. Вона є дорожньою картою реформування податкової та митної системи України. Стратегія, серед іншого, передбачає врегулювання обороту віртуальних активів в Україні.
У Нацстратегії зазначається, що протягом поточного року із залученням міжнародних партнерів з розвитку Україна має провести аналіз різних варіантів оподаткування віртуальних активів. Мета - розробка керівних принципів, узгоджених правилами ЄС щодо обміну інформацією (DAC8) та ініціативами Глобального форуму ОЕСР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.