Ніколи про наші податки без нас: бізнес-асоціації вимагають від Кабміну переглянути Стратегію доходів

На сайті Кабміну триває підписання петиції щодо перегляду Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки

Податок, бізнес
Підприємці вимагають переглянути Національну стратегію доходів

Бізнес-асоціації і громадськість вимагає від уряду переглянути Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки. Основна вимога – провести консультації щодо податкової політики, перш ніж приймати важливий документ. Автори петиції спираються на Програму МВФ 2022-го року, яка чітко виписує діалог із бізнесом при розробці податкової політки.

Автор петиції виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук зауважує, що усі міжнародні партнери, як-то МВФ, OECD, Світовий Банк вважають, що принцип обговорення податкової політики з громадськістю - обов’язковий.

“Інші варіанти навіть не обговорюються. Звісно, аргументи повинні бути логічні, та обґрунтовані, а не просто – ми не хочемо платити. Але одностороннє прийняття рішень в стилі – ми візьмемо скільки треба і так, як нам зручно – це за межами прийнятного. Крапка», - наголошує він.

Боярчук зауважує, що Прогарам МВФ 2022-го року чітко виписує діалог із бізнесом при розробці податкової політки. Один із ключових інструментів цього діалогу – це регулярне Глобального опитування щодо оцінки діяльності ДПС платниками податків.

«Фіскали таки проводять у 2022-му році опитування про довіру до податкових органів, хоча питають здебільшого про задоволеність електронними послугами при сплаті податків. Як запитали, так і отримали: 75% довіряють електронним сервісам від податкової. Оскільки маніпулятивні цифри показали, що Мінфіну довіряють майже як ЗСУ та церкві (насправді ніт), фіскали у 2023 році розробили Національну стратегію доходів. Вони пропонують дати право податковим інспекторам діяти на власний розсуд без обмежень. Цю стратегію представили бізнесу зі словами: "Їжте, не обляпайтесь". На запитання про діалог відповідають: "Нацсдох - це вимагав МВФ... Ми виконали... дедлайни піджимали... чого ви кукситесь?" А щоб не сильно "булькали", заспокоюють казками, що стратегії не виконуються, тож розслабте свої булочки», - написав Боярчук на своїй сторінці в Телеграм.

Він пояснив, що петиція з’явилася сам тому, що на сьогодні стоїть питання «чи ми дамо зрозумілий сигнал для МВФ, OECD, та Світовий Банк, що ніякого діалогу немає і що фіскали кладуть болт на базову вимогу ніколи про наші податки без нас».

До завершення збору підписів під петицією залишилось 10 днів. Текст петиції – тут.

Влада готує підвищення податків

За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії - ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

За словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, у тому числі, щоб продовжувати фінансувати армію. Допоможе в цьому підвищення податків, зазначив нардеп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube