На сайті Кабміну триває підписання петиції щодо перегляду Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки
Бізнес-асоціації і громадськість вимагає від уряду переглянути Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки. Основна вимога – провести консультації щодо податкової політики, перш ніж приймати важливий документ. Автори петиції спираються на Програму МВФ 2022-го року, яка чітко виписує діалог із бізнесом при розробці податкової політки.
Автор петиції виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук зауважує, що усі міжнародні партнери, як-то МВФ, OECD, Світовий Банк вважають, що принцип обговорення податкової політики з громадськістю - обов’язковий.
“Інші варіанти навіть не обговорюються. Звісно, аргументи повинні бути логічні, та обґрунтовані, а не просто – ми не хочемо платити. Але одностороннє прийняття рішень в стилі – ми візьмемо скільки треба і так, як нам зручно – це за межами прийнятного. Крапка», - наголошує він.
Боярчук зауважує, що Прогарам МВФ 2022-го року чітко виписує діалог із бізнесом при розробці податкової політки. Один із ключових інструментів цього діалогу – це регулярне Глобального опитування щодо оцінки діяльності ДПС платниками податків.
«Фіскали таки проводять у 2022-му році опитування про довіру до податкових органів, хоча питають здебільшого про задоволеність електронними послугами при сплаті податків. Як запитали, так і отримали: 75% довіряють електронним сервісам від податкової. Оскільки маніпулятивні цифри показали, що Мінфіну довіряють майже як ЗСУ та церкві (насправді ніт), фіскали у 2023 році розробили Національну стратегію доходів. Вони пропонують дати право податковим інспекторам діяти на власний розсуд без обмежень. Цю стратегію представили бізнесу зі словами: "Їжте, не обляпайтесь". На запитання про діалог відповідають: "Нацсдох - це вимагав МВФ... Ми виконали... дедлайни піджимали... чого ви кукситесь?" А щоб не сильно "булькали", заспокоюють казками, що стратегії не виконуються, тож розслабте свої булочки», - написав Боярчук на своїй сторінці в Телеграм.
Він пояснив, що петиція з’явилася сам тому, що на сьогодні стоїть питання «чи ми дамо зрозумілий сигнал для МВФ, OECD, та Світовий Банк, що ніякого діалогу немає і що фіскали кладуть болт на базову вимогу ніколи про наші податки без нас».
До завершення збору підписів під петицією залишилось 10 днів. Текст петиції – тут.
За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії - ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.
За словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, у тому числі, щоб продовжувати фінансувати армію. Допоможе в цьому підвищення податків, зазначив нардеп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.