Кабмін схвалив законопроєкт про підвищення акцизу на пальне: на скільки зростуть виплати

Читать на русском

Ціна буде підвищуватись поступово, починаючи з липня 2024 року до січня 2028 року

Читать на русском
Пальне
Уряд схвалив поступове наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС

Ціна буде підвищуватись поступово, починаючи з липня 2024 року до січня 2028 року

Уряд схвалив проєкт Закону України "Про внесення змін до податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку". Підвищення буде розтягнуте в часі на п'ять років. Перегляд акцизів обумовлено необхідністю наближення національного законодавства до законодавства ЄС, що є наразі актуальним з огляду на отримання Україною статусу країни-кандидата. Про це 22 березня повідомили у Міністерстві фінансів України. 

Народний депутат України Ярослав Железняк вказує, що законопроєкт має ще пройти парламент. Отже, проєктом закону запропоновано внести зміни до податкового кодексу України для:

  • приведення у відповідність до норм Директиви Ради ЄС № 92/83/ЄЕС класифікації алкогольних напоїв у частині, що стосується визначення терміна «проміжні продукти» - вина та інші зброджені напої, які віднесено до кодів 2204, 2205, 2206 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності;
  • збільшення розміру ставки акцизного податку для проміжних продуктів з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні), тобто до рівня розміру чинної ставки на вина ігристі та вина газовані;
  • приведення розмірів ставок акцизного податку на пальне до мінімальних рівнів таких ставок, встановлених в ЄС, поступово, протягом 4 років.
Графік підвищення ставок акцизного податку на пальне (євро за 1000 літрів)
Графік підвищення ставок акцизного податку на пальне (євро за 1000 літрів)

Впровадження положень законопроєкту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року:

  • від операцій з реалізації пального - на 1,6 мільярда гривень у середньому за місяць. З них 1,3 мільярда гривень від акцизного податку та 292 мільйони гривень від податку на додану вартість;
  • від операцій з реалізації проміжних продуктів - на 4,5 мільйона гривень за місяць від акцизного податку (розрахунок зроблено з огляду на обсяги реалізації, передбачені у Державному бюджеті України на 2024 рік).

"Це важливо для підтримки безпеки країни, адже всі власні надходження спрямовуються на сектор безпеки і оборони", - йдеться у повідомленні Мінфіну. 

Анонсування збільшення акцизів на пальне 

На початку березня з'явилась інформація, що Міністерство фінансів України пропонує запровадити щомісячну сплату авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним. Очікується, що до кінця першого кварталу 2024 року відповідні законопроєкти подадуть до Кабінету міністрів і їх розгляне Верховна рада.

Вказувалось, що пропозиції передбачають приведення акцизного податку на пальне у відповідність до мінімальних стандартів ЄС. За даними Enkorr, мінімальні ставки акцизу за євродирективою 2003/96/EC становлять: для бензину — 359 євро за 1000 літрів; для дизельного пального — 330 євро за 1000 літрів; для скрапленого газу — 125 євро за 1000 літрів.

Розглянемо інцидент, що стався під час візиту президента Зеленського до Одеси, коли ворожа ракета влучила в порт, де перебував глава держави. Чи це випадковість, чи можлива спроба замаху на президента України? Для докладнішого розгляду цієї ситуації ми звернемося до політичного блогера Ігоря Добжанського, який проаналізує можливі зв'язки між інцидентом та діяльністю Росії в Одесі. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.